هوا فضا

هوافضا، شاخه‌ای اصلی از رشته‌های مهندسی است که تمرکز اصلی آن بر طراحی هواپیما و فضاپیما می باشد.1

تا جایی که اطلاع دارم شکل ستاره‌ها و سیارات به صورت کاملا کروی نیست و این اجرام به دلیل نیروی گریز از مرکز حاصل از چرخش‌، در نواحی استوایی، برآمدگی... (مشاهده کامل پاسخ)

پیش بینی شده که امروز یعنی هجدهم اردیبهشت ماه به زمین برخورد می کنه متاسفانه امیدوارم فقط تو اقیانوس... (مشاهده کامل پاسخ)


 فضولات انسانی سرویس‌های بهداشتی فضاپیماها در یک قوطی جمع‌آوری میشن و بعد هنگام بازگشت مجدد فضاپیما به زمین این قوطی‌ها دفع‌ میشه. ادرار به شکل دیگری جمع‌آوری شده و به سیستم بازیافت آب فضاپیما فرستاده میشه تا دوباره به آب قابل مصرف تبدیل بشه.

در ایستگاه فضایی فضانوردان از آب پاشی مخصوص برای شستشو استفاده میکنن و موهای خودشونو با کمک شامپویی خشک و بدون نیاز به آب  تمیز... (مشاهده کامل پاسخ)

مارکوس آلن– ناشر بریتانیایی مجله نکسوس که بیان کرد عکس‌های کاوشگر اثبات نمی‌کنه که ایالات متحده انسان رو بر روی ماه فرود آورد و "رسیدن به ماه کار دشواری نیست، روسیه این کار رو در سال ۱۹۵۹ انجام داد. 

مشکل بزرگ، بردن مردم به آنجاست. " او پیش‌بینی می‌کنه که ناسا به دلیل وجود پرتوهای کشنده در فضای بیرونی، روبات فرستاده‌است.

 همچنین، ناسا و پیمانکارانش، بعد از آتش‌سوزی آپولو ۱، فرصت کافی برای رفع مشکلات نداشتن و تا قبل از آپولو ۱۴ یا آپولو ۱۵، تمام مأموریت‌های آپولو، ساختگی بود.


 با اشاره به نکات...

(مشاهده کامل پاسخ)

سلامت فضانوردانی که در سفرهای طولانی مدت فضایی شرکت دارن در معرض خطرات مختلفی قرار داره که شامل حالت تهوع ناشی از افت فشار اتمسفر، باروتروما، نقص ایمنی، ضایعات استخوانی و عضلانی، اختلالات خواب، آسیبهای پرتوی و ... میشه.

همچنین کسانی که برای یک دوره طولانی در فضا میمونن در معرض تششعاتی قرار میگیرن که با تششعات موجود بر روی زمین متفاوته. درحال حاضر اطلاعات کمی بر روی اثراتی که این تششعات بر روی سلامت فضانوردان میزارن در اختیار است.

فضانوردان اختلال در سیستم proprioceptive خود رو تجربه می کنن...

(مشاهده کامل پاسخ)

معاون وزیر ارتباطات گفته، پرتاب انسان به مدار در برنامه هست، اما به منابع مالی زیادی نیاز دارد و در کشورهای پیشرفته بخش خصوصی این فعالیت‌ها را به عهده گرفته... (مشاهده کامل پاسخ)


فضانوردان نمی توانتد آروغ بزنند، چون هیچ نیروی گرانشی برای جدا کردن مایع جات و گاز در معده وجود... (مشاهده کامل پاسخ)