کودک

1


به طور کلی میشه گفت که زمان نشستن در نوزادان مختلف، متفاوته. به زور نشاندن نوزادان، تاثیرات منفی بسیار زیادی بر روی حالت‌های بدنی نوزادان در آینده میگذاره.

نوزادان از چهار ماهگی تا هفت ماهگی توانایی نشستن پیدا می‌کنن که معمولا بیشتر نوزادان در شش ماهگی بدون کمک هم میتونن به راحتی... (مشاهده کامل پاسخ)


در رژیم غذایی فرزندتان مواد خوراکی که شاخص گلیسمی پائین دارند را قرار بدهید. این نوع برنامه غذایی باید شامل کربوهیدرات‌های قابل هضم مثل سبزیجات‌، میوه، حبوبات و دانه‌های کمتر فرآوری‌شده به همراه پروتئین‌ها و چربی‌های سالم مثل آجیل، آووکادو و روغن زیتون... (مشاهده کامل پاسخ)


بعد از یک سال، به خصوص در مورد کودکانی که شیر مادر نمی‌خورند، بهتر است جای خواب آنها را جدا کرد اما در مورد کودکان شیر مادرخوار، حداکثر زمانی که شیرخوار می‌تواند در اتاق خواب والدین بخوابد، تا دوسالگی است اما در این صورت هم باید محل خواب و تختخواب شیرخوار جدا... (مشاهده کامل پاسخ)


 رژیم غذایی ضعیف

 مشکلات سلامت روانی

 اختلالات دستگاه گوارشی و معده

دیابت

(مشاهده کامل پاسخ)

بعضی از نوزادان از اوایل سه یا چهار ماهگی یاد می‌گیرند که غلت بزنند، اما اکثر آنان در شش یا هفت ماهگی این مهارت را یاد می... (مشاهده کامل پاسخ)


برای آنکه با پرخاشگری در کودکان مقابله کنید لازم است رفتار کودک تان را به دقت زیر نظر بگیرید شما باید بدانید کودکتان معمولا در چه مواقعی پرخاشگر میشود . پرخاشگری در کودکان میتواند گاهی اوقات دلایل ساده ای داشته باشد بعنوان مثال گرسنگی و یا کم خوابی . لازم است شما دلایلی را که احتمال دارد در اثر آنها کودکتان پرخاشگر شده مورد بررسی قرار دهید و نسبت به برطرف نمودن آنها اقدام... (مشاهده کامل پاسخ)

باسلام

دوست گرامی خیلی زودتر یعنی قبل از ورود به مدرسه باید به این مساله رسیدگی می کردید. رها کردن مسائل حل کردن آن را دشوارتر می کند

در هر حال به او به طور نمایشی یاد دهید که چگونه با شلوار به دستشویی برود چون در مدرسه و مهمانی و مسافرت نمی توان شلوار را کلا درآورد به دستشویی رفت لذا به طور نمایشی یادش دهید که چگونه این کار را بکند و به او متذکر شوید که به اندازه کافی بزرگ شده و نیاز است متناسب با سنش رفتار کند

در مورد طریق حفظ بهداشت هم حتما نتیجه رفتار غلطشرا برایش شرح دهید

مثلا اینکه باعث...

(مشاهده کامل پاسخ)

اضطراب جدایی برای کودکان امری طبیعی است و فکر نکنید چون کارمند هستید دخترتان اینگونه رفتار می کند.  وقتی منزل هستید حتما زمانی را هر چند کوتاه ( یک ربع تا نیم ساعت) به بازی با کودکتان بگذرانید و نشان دهید از این زمان لذت می برید و سعی کنید در این مدت از رفتارهای والدینی اجتناب کنید( تذکر دادن، باید و نباید کردن، تربیت مستقیم) و بیشتر شما کودک باشید.  موقع رفتن لحن آرام و بدون اضطرابی داشته باشید. به او بگویید باید سر کار بروید ولی وقتی برگردید با هم بازی می کنید. قبل از رفتن حتما از او...

(مشاهده کامل پاسخ)

یکی از ساده ترین روش های تسکین خارش لثه نوزاد این است که انگشت شست خود را داخل دهان کودک بگذارید تا آن را گاز بگیرد این کار خارش او را کمتر میکند. برای کم کردن خارش لثه و درد حاصل از آن میتوانید از یک حوله یا پارچه کوچک که آن را خیس نموده اید و یا داخل یخچال گذاشتید استفاده کنید به این صورت که آن را در دهان کودک قرار داده و کودک با جویدن آن حس خوبی را پیدا کند زیرا پارچه خنک شده لثه های او را ماساژ میدهد و سرد بودن آن خارش و درد او را کم میکند.

شما میتوانید برای کاهش خارش نوزاد خود یک پستانک...

(مشاهده کامل پاسخ)