فرهنگ

فرهنگ مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه، از جامعه خویش فرا می‌گیرد تعریف می‌شود.1

بله. به نظرم وقتی که قانون به طور کامل و در سطوح بالا در کشور اجرا بشه، مشکلات ناشی از بی قانونی ها و خلاف ها و سوءاستفاده ها کم میشه که خود این موضوع باعث میشه که شهروندان کشور کمتر درگیر مسائل قانونی و یا مشکلات روحی و روانی متعدد از جمله استرس و عصبانیت و پرخاشگری میشن. همه اینها در نهایت به اینجا میرسه که مشکلات کمتر، باعث احساس خوشبختی بیشتر در میان افراد جامعه... (مشاهده کامل پاسخ)


فکر میکنم این یک ضرب المثل آلمانیست .


به نظرم درسته چون یک تلخی بی پایان آدم رو در ورطه نیستی  و نابودی میکشونه و استهلاک آدمی رو به دنبال داره .

اما یک پایان تلخ رو می بینی میدونی که دیگه بالاتر از سیاهی رنگی نیست و بدتر از اینکه دیگه... (مشاهده کامل پاسخ)


خیر اونا با گفتن حرف هایی کلی و حتی بر زبان آوردن نامهای متداول در جامعه، وانمود میکنن که بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه، نشانه هایی معنادار، آینده فرد رو بطور کامل نشان شون داده. 


رمالان، بدون هیچ پشتوانه منطقی و بی توجه به پیامدهای حرف هایشان در زندگی انسانها ، هر طور که میلشون باشه برای مشتریانشون نسخه می پیچین و برحسب اتفاق گاهی آینده رو درخشان و گاهی هم تیره می بینن.

 این فالگیران، اتفاقات عامی رو که در زندگی هر شخصی روی میده به گذشته و آینده ای دور نسبت میدن. اونا که هدفی جز سرکیسه کردن...

(مشاهده کامل پاسخ)

خیر اونا حرفایی کلی میگن گه ممکنه تو زندگی هر فردی اتفاق افتاده باشه مثلا میگن یه نفر بهت خیلی بدی کرده و شما هم همه اون اتفاقات رو توضیح میدی و از حرفات برای حرفای بعدی استفاده... (مشاهده کامل پاسخ)


در خوابگاه تقریبا هر کسی ساز خودش را می‌زنه. وجود فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف در خوابگاه همانقدر که می‌تونه مفید باشه، آزاردهنده هم هست. و مشکل بزرگتر زمانیست که شما مجبور باشین با کسی هم اتاقی بشین که فرهنگی کاملا متفاوت با شما داشته و به هیچ عنوان هم اهل سازش و مدارا نباشه.

از طرف دیگر با توجه به این که انسان‌ها همواره در حال تأثیرپذیری از یکدیگرن و در خوابگاه دانشجوها بخش عمده وقت خود رو کنار هم می‌گذرونن ، احتمال تأثیرپذیری از خلقیات و طرز تفکر هم خوابگاهی‌ها بسیار بالاست. در مواردی هم...

(مشاهده کامل پاسخ)

.


شعر  *چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید *


***دلیلش اینه که به وضوح  به تغییر و تحول در نگرش‌ها دعوت... (مشاهده کامل پاسخ)

من محیط پارک دانشجو در چهارراه ولیعصر رو دوست نداشتم. حضور بعضی از آدمها باعث میشد اونجا اصلا برای یک خانواده مناسب... (مشاهده کامل پاسخ)

به نظرم چند کار میتونه در حفظ و حراست از لهجه‌ها و گویش‌های مختلف مفید باشه، مثل:

- قرارگیری آموزش لهجه های و گویش های بومی کشور در کتاب های درسی و دانشگاهی

- چاپ و انتشار کتاب هایی با لهجه های و گویش های بومی برای خوانندگان و آموزش آن

- تولید و پخش آثار رادیویی و تلوزیونی و سینمایی برای شنیده شدن لهجه های و گویش های بومی که برای نمونه از این مورد میتونم به سریال پایتخت و نون خ اشاره کنم که تلاش هایی در این زمینه... (مشاهده کامل پاسخ)