اقتصاد

علم اقتصاد، مطالعه‌ی نحوه‌ی استفاده‌ی جامعه از منابع محدودش است. اقتصاد علمی اجتماعی است که با تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات پیوند خورده است. اقتصاد تمرکز بسیار زیادی بر روی چهار عامل تولید یعنی: زمین، نیروی کار، سرمایه و کسب و کار دارد.1


افرادی که تا حالا تمام یا بخشی از ۶۰ درصد از کل سهام آزاد شده سهام عدالت خودشون رو نفروخته باشن، میتونن کارت اعتباری سهام عدالت بگیرن. حتی اگر یک درصد از این 60 درصد رو هم فروخته باشن، شامل این طرح نمیشن.

در ضمن اگر سهام عدالت از جانب مراکز قانونی توقیف شده باشه، فرد نمیتونه در این طرح شرکت کنه.

گویا نداشتن کارت ملی جدید هم مانع گرفتن کارت اعتباری سهام... (مشاهده کامل پاسخ)


به وضوح میشه گفت که افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال های گذشته، باعث شده که نه فقط نسل جوان، که اغلب مردم برای خرید مسکن با مشکل مالی مواجه بشن. متاسفانه سیاست های ساخت و ساز انبوه مسکن هم در این سال های اخیر، چندان پیگیری نشد تا بتونه پاسخگوی روند تقاضای مسکن مردم... (مشاهده کامل پاسخ)

آخرین باری که شنیدم، یعنی حدود چند ماه قبل، چند تا از بانک های خصوصی سود تا 20 درصد رو هم میدادن مثل دی و آینده. البته ممکنه دیگه لغو شده باشه. باید از طریق شعب بانک ها نرخ های به روز رو پیگیری کنین، چون قوانین ممکنه تغییر کرده... (مشاهده کامل پاسخ)


می‌توانیدباید به My.tax.gov.ir مراجعه کنید و در صورتی که در سازمان امور مالیاتی پرونده مالیاتی داشته باشید، می‌توانید وارد سامانه شده و اطلاعات خود را تکمیل و نهایی کنید.لازم به ذکره که سیم کارت فردی که می‌خواهد از پرونده مالیاتی باخبر شوند، باید با کد ملی آن شخص مطابقت داشته باشد.در این بین، بدانید که برای ثبت نام در این درگاه باید کد ملی، شماره همراه و تاریخ تولد خود را وارد کنید و با داشتن پرونده مالیاتی به شما اجازه ورود می‌دهد و می‌توانید از انواع خدمات بهره مند شوید.همچنین، در این...

(مشاهده کامل پاسخ)

اینطور که خبرگزاری تسنیم در مقاله ای با عنوان: "رتبه ۱۶ تا ۲۲ اقتصاد ایران در جهان طی ۱ دهه اخیر علیرغم شدیدترین ‌تحریم‌ها" نوشته، بررسی آمارهای صندوق بین المللی پول نشان میده، ایران بر حسب تولید ناخالص داخلی با (معیار برابری قدرت خرید) در رتبه بیست و دوم قرار داره: (مشاهده کامل پاسخ)

روش پول در آوردن سریع، سوال مبهمیه! سریع یعنی در چه زمانی؟ اگه منظور در حد چند روز هست، که کار خوب و حلالی رو جز بورس نمیشناسم که پول ازش در بیاد. البته در همین بورس هم همونقدر که احتمال پول درآوردن هست، احتمال از دست دادن سرمایه هم... (مشاهده کامل پاسخ)

مستقیما نمیتونین شارژ سیمکارت رو به پول نقد تبدیل کنین، مگر اینکه شارژ رو برای کسی منتقل کنین و از اون شخص پولش رو دریافت... (مشاهده کامل پاسخ)

متاسفانه این اتفاق در کشور ما بیشتر رخ میده! تصوری وجود داره که طبق اون، افراد فکر میکنن اگر یک کالای در حال افزایش قیمت رو نخرن، بعدا باید همون رو گرونتر تهیه کنن و همین موضوع خودش باعث شکل گیری روند صعودی قیمت اون کالا میشه و مردم ناخودآگاه خودشون عامل افزایش قیمت... (مشاهده کامل پاسخ)یکی از دلایلی که موجب مسدودیت حساب بانکی می شه وجود نقص در اطلاعات هویتی مانند نام و نام خانوادگی،کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس منزل و شماره تماس و….و به دنبال آن صادر نشدن کد شهاب برای فرد در شبکه بانکیه.

راکد ماندن طولانی مدت حساب

افرادی که از آنها شکایت شده است مراجع قضایی میتونن نسبت به مسدودیت حساب بانکی او اقدام کنن.

مسدودیت حساب افراد به علت ضمانت وام

مسدود شدن حساب به خاطر چک... (مشاهده کامل پاسخ)