کارآفرینی

کارآفرینی به فرایند خلق ارزش جدید از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسکهای ناشی از آن اطلاق می‌شود. واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی "Entrepreneurs " به معنای "متعهد شدن " نشات گرفته‌است.1

من خودم برای اولین بار و بدون هیچ تجربه قبلی در استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد واحد علم و فناوری شرکت کردم به عنوان نویسنده و تولید محتوا بعد از کلی سختی تونستم اعتماد یه گروه رو جلب کنم و عضو تیم شدم و خوشحالم که بعد از سه روز تلاش سخت و طاقت فرسا در بین تمام تیم ها مقام اول رو کسب کردیم 

به نظر من شرکت تو رویدادهای این چنین خیلی خیلی شما رو از لحاظ تجربه، شناخت و آموزش جلو میبره یعنی اگر قرار باشه یه نفر با یه کتاب استارتاپی دانشش از صفر به 20 برسه به جرأت میتونم بگم حضور در استارتاپ ویکند...

(مشاهده کامل پاسخ)

کتاب  مایکل گربر بنام «افسانه کارآفرینی» که یک بخش رو بصورت کامل به سیستم‌سازی در کسب و کار اختصاص داده و از اون به عنوان قلب تپنده کسب و کار نام... (مشاهده کامل پاسخ)

یکی از مفاهیمی مهم در کارآفرینی،‏ حداقل محصول قابل عرضه (Minimum Viable Product) است که به اختصار ام.وی.پی (MVP) گفته... (مشاهده کامل پاسخ)

 معمولا در علوم رفتاری از عبارتی با عنوان IWB یا رفتارهای کاری نوآورانه صحبت میشه (البته بیشتر در سازمان‌های خارجی). یکی از موثرترین اقداماتی که من تو ایران دیدم در شرکتها رخ میده که سالیانه از عموم کارمندا درخواست میکنن که راه‌های پیشنهادی رو جهت بهبود و توسعه وضعیت فعلی شرکت عنوان کنن و به بهترین پیشنهادات مبالغی به عنوان هدیه تعلق میگیره. اما چند نکته برای تشویق افراد به خلاقیت و نوآوری وجود داره که مهمترین اونا بازخورد هست. برای مثال زمانی که شما پیشنهادی خلاقانه رو مطرح می‌کنین ولی در...

(مشاهده کامل پاسخ)

 مغازه مواد پروتئینی و ویتامینی ایده ای با 50 میلیون سرمایه

 پرورش گیاهان دارویی ایده راه اندازی کسب و کار با 50 میلیون تومان

دستگاه تولید کیسه فريزر (نایلون های فریزر و دسته دار امروزه بسیار پر‌استفاده هستن)

اسباب بازي فروشي ایده ای با پنجاه میلیون سرمایه اولیه

فروشگاه اینترنتی برای فروش زیورآلات، پوشاک، صنایع دستی و... (مشاهده کامل پاسخ)

به نظرم اینطوری نمیشه نظر بسیار دقیق و مناسبی داد. اول باید یک سری نکات مشخص بشه مثلا علاقه مندی شما در چه زمینه ای هست؟ تولیدی، خدماتی، کشاورزی و ... تحصیلات یا تجربه های خاصی دارید؟ یا اینکه محل کار کجا باشه؟ بعضی کارها رو نمیشه در هر جایی راه اندازی کرد.

ولی در کل با این مبلغ به نظرم میشه کسب و کار خانگی یا یک کارگاه کوچک راه اندازی کرد. کسب و کار خانگی میتونه مثلا تولید ترشیجات و مرباها و مشابه این ها باشه. کارگاه کوچک هم میتونه مثلا پرورش دام سبک و طیور... (مشاهده کامل پاسخ)

با سلام و احترام راه اندازی کسب و کار اینترنتی مراحلی دارد که ضروریست گام به گام اجرا گردد.

اولین مرحله انتخاب حوزه فعالیت : اولین قسمت از مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی ان است که شما در ابتدا باید یک ایده و یک حوزه فعالیت را انتخاب کنید که در ان فعالیت خود را ادامه بدهید .شما باید ایده و یا حوزه فعالیتی را که انتخاب کنید که واقعا به ان علاقه داشته باشید و یا ایده ای را انتخاب کنید که در ان زمینه تخصص و مهارت های لازم را داشته باشید .

مرحله دوم طراحی سایت: شما برای کسب و کار خود یک...

(مشاهده کامل پاسخ)

 ویژگی‌های کلیدی کارآفرینی که در پرورش روحیه کارآفرینانه کودکان مؤثر است:

۱.توانایی حل مسئله در کارآفرینان:

 متخصصان کارآفرینی کودکان توصیه می‌کنند، مهارت‌های حل مسئله به کودکان را با استفاده از روش‌های زیر آموزش دهید: 

مسئله را تشخیص دهید و در مورد آن با کودک صحبت کنید

برای ارایه راه‌حل‌های احتمالی ایده‌ پردازی کنید

مزایا یا عواقب احتمالی هر رویکرد را لیست کنید

تصمیم بگیرید و تصمیم‌تان را اجرایی کنید

اجازه دهید کودک هرگونه پیامد منفی تصمیمش‌ را البته تا جایی که امنیتش به خطر نیفتد،...

(مشاهده کامل پاسخ)

در تعریف، شرکت دانش‌بنیان، شركت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی هست كه به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید كالاها و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان و بر اساس معیارهای مورد نظر آئین‌نامه شرکت های دانش‌بنیان، به تأیید كارگروه های مربوطه... (مشاهده کامل پاسخ)