حقوقی

حقوق مجموعه قواعدی است که از طریق موسسات اجتماعی یا دولتی، جهت تنظیم رفتار ایجاد و اعمال می‌شود. علم حقوق، دانش تحلیل و سیر تحول قواعد حقوقی است.1

در مواردی که انسداد حساب جاری به تقاضای مشتری باشه، باید وی بقیه چک های مصرف نشده را به شعبه مسترد کنه. در غیر این صورت شعبه بانک نمی‌تونه صرفا به درخواست مشتری مبنی بر به سرقت رفتن دسته چک و یا مفقود شدن آن، حساب جاری مشتری را مسدود... (مشاهده کامل پاسخ)

جرایمی که مجازات اونا سلب حیات است، مانند قتل که مجازاتش قصاص است

جرایمی که مجازات اوتا حبس ابد است: مانند ارتکاب سرقت حدی برای بار سوم

جرایمی که موجب مجازات قطع عضو هستن، مانند سرقت حدی برای بار اول و دوم

جرایم موجب مجازات قصاص عضو، مانند قطع عمدی عضو دیگه ایی که موجب قصاص عضو جانی میشه.

جرایم مستوجب نفی بلد، مانند محاربه

جرایم مستوجب حبس تا درجه‌ پنج، مانند آدم‌ربایی

جرایم موجب شلاق حدی، مانند زنا، قَذف و شرب... (مشاهده کامل پاسخ)

هرگاه به مصلحت کودک نباشه یعنی پدر و مادر صلاحیت نگهداری فرزندشون رو ندارن  که شامل:

اعتیاد زیان آور به الکل ، مواد مخدر و قمار

اشتهار به فساد اخلاق و فحشا

ابتلا به بیماری های روانی با تشخیص پزشک قانونی ، جنون و دیوانگی

سوء استفاده از طفل یا اجبار او به ورود به مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد و فحشاء ، تکدی گری و قاچاق

تکرار ضرب و جرح خارج از حد... (مشاهده کامل پاسخ)


 در قانون مدنی گفته شده هر چیزی رو که مالیت داشته و قابل تملک نیز باشه، می‌توان مهر قرار داد و به همین دلیل تعیین بیت کوین به عنوان مهریه مشکلی نداره.

 همچنین شرع انتخاب بیت کوین رو ممنوع نکرده و می‌توان به عنوان مهریه انتخاب... (مشاهده کامل پاسخ)

بله 

زیرا مادۀ 14 قانون موجر و مستأجر اینگونه است « در مورد محل کسب و پیشه و تجارت هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شده و مستأجر بدون رضای موجر شغل خود را تغییر دهد… موجر می¬تواند حسب مورد صدور حکم فسخ یا تخلیه را از دادگاه درخواست کند… مگر اینکه شغل جدید عرفا مشابه شغل سابق... (مشاهده کامل پاسخ)


بله.استفاده از اینترنت دیگران و هک وای فای جرم است و در صورت وقوع چنین امری فرد جرم مرتکب شده و باید مجازات قانونی را طی کند.بر اساس ماده ۱۲ قانون جرایم رایانه‌ای هرکسی به طور غیرمجاز از اینترنت شخص دیگر استفاده غیرمجاز کند و به نوعی آن را حذف کند، باید مجازات قانونی که در این ماده آمده است را طی کند.بر اساس قانون هک وای فای و استفاده غیر مجاز از اینترنت شخص دیگر جزای نقدی و حبس دارد.اگر فردی این کار را انجام دهد، به جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال و به حبس از ۹۱ روز تا یک سال...

(مشاهده کامل پاسخ)

در حال حاضر می‌تونین سگ، گربه و پرنده‌های تزئینی مثل طوطی، کاسکو، مینا، فنچ، قناری و … رو تحت پوشش بیمه درمان حیوانات خانگی در... (مشاهده کامل پاسخ)


یکی از شرایطی که فرد می‌تواند سن خود را تغییر دهد این است که سن شناسنامه با سن واقعی او بیش از ۵ سال باشد؛ در این حالت فرد باید به فرمانداری شهرستان محل صدور شناسنامه رجوع کند تا پرونده اش در کمیسیون تشخیص سن که متشکل از فرماندار، رئیس اداره ثبت احوال، پزشک و ... است بررسی شود. فرد می‌تواند ادعای خود را با داشتن استشهاد نامه، برگه ولادت به این کمیسیون ببرد تا مورد بررسی قرار گیرد، در نتیجه این بررسی‌ها اگر ادعای فرد درست باشد، تغییر سن او تایید می‌شود.

شرط دیگر تعییر سن این است که تفاوت سنی...

(مشاهده کامل پاسخ)

بله نگاه کردن از پشت بام یا بالکن و یا سرک کشیدن بصورت مستمر به منزل دیگری مشمول بند ۵۷ ماده ۹ آیین نامه امور خلافی مصوب ۱۳۲۴/۰۵/۲۲ است که مقرر داشته کسانی که از روی بام و دیوار و امثال آنها به خانه دیگری عمداً سر کشی و نگاه کنند بنابراین عمل مذکور، جرم تلقی و قابل تعقیب می... (مشاهده کامل پاسخ)