عکاسی

عکاسی هنری است که در سال 1830 میلادی اختراع شد و به طور عمومی ده سال بعد به رسمیت شناخته شد امروزه عکاسی بزرگ ترین سرگرمی رو به رشد در جهان می باشد که به تنهایی یک صنعت چند میلیارد دلاری است.1


 ظاهر چشم قرمز در عکس ها زمانی اتفاق می افته که فلاش دوربین روشن باشه و شبکیه تحت تاثیر آن قرار بگیره واحتمال رخ دادناون در محیط های پر نور نیز... (مشاهده کامل پاسخ)


فاکتورهایی در انتخاب یک دوربین دیجیتال اهمیت داره :


مگاپیکسل رو فراموش کنین!

مگاپیکسل در واقع واحدی برای سنجش رزولوشن یک دوربینه. در واقع هرچه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشه دقت تصویر شما بیشتر خواهد بود. این هیچ ارتباطی به کیفیت تصویر یا میزان نویز نداره! عاملی که کیفیت تصویر را محدود می‌کنه اندازه حسگر است.


اندازه سنسور

سنسور جاییه که تصویر روی اون شکل می‌گیره، بنابراین بهتره شانس خود رو برای نتایج بهتر بالا ببرین. به طور کلی سنسور بزرگ‌تر، نتیجه بهتری حاصل می‌کنه. سنسور‌های بزرگتر نور بیشتری...

(مشاهده کامل پاسخ)


کیفیت عکس که در مرحله اول به کیفیت لنز دوربین گوشی مربوطه اما بدون در نظر گرفتن این مورد، باید در هنگام عکس گرفتن با موبایل، نور کافی به سوژه بتابه. از زوم کردن با دوربین گوشی خودداری کنین و در صورت نیاز گوشی رو جلو ببرین. از تنظیمات گوشی مثل میزان دیافراگم برای جدا سازی پس زمینه گل از گل میتونین استفاده کنین که میتونه منجر به کیفیت بهتر عکس گرفته شده... (مشاهده کامل پاسخ)

اولین دوربین عکاسی که به اندازه کافی برای عکاسی کاربردی کوچک و قابل حمل بود در سال 1685 توسط جان استروگنوف (John Strognofe) ساخته... (مشاهده کامل پاسخ)

چند عکس پشت سر هم با زاویه و نور مشابه از صحنه‌ای که قرارست از  اون یک عکس پانوراما بسازین


سعی کنین عکس‌ها، کادرهایی مشابه داشته باشن و فاصله شما از صحنه اصلی کم و زیاد نشه. هر قدر دقت کنین، باز هم عکس‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت؛ بنابراین پیش از این‌که سراغ تکنیک Photomerge برین.  باید دستی به سر و روی عکس‌ها بکشین.

دوربین‌های معمولی به دلیل مشکلات سخت‌افزاری، گوشه‌های عکس رو تاریک‌تر از قسمت میانی آن ذخیره می‌کنن که در اصطلاح به آن Dark Corners می‌گن.


در پنجره لایه‌ها روی تصویر کوچک...

(مشاهده کامل پاسخ)

قانون یک سوم یکی از تکنیک‌های پرکاربرد در عکاسیه. با شناختن این قانون، یاد میگیرین که چطور موقعیت سوژه خودتون رو در هر عکس به‌گونه‌ای انتخاب کنین که تصویر نهایی هم ازنظر بصری متعادل باشه و هم توجه بینندگان را به خود جلب... (مشاهده کامل پاسخ)