سیاست

سیاست در ادوار گوناگون زندگی بشر با برداشت های متفاوت مواجه و تعاریف مختلف از آن ارائه گردیده است. در یونان باستان سیاست یعنی رسیدن انسان به سعادت، در قرون وسطی به معنی رستگاری انسان و در عصر جدید به مفهوم آزادی ورسیدن انسان به قدرت بکار رفته است.1

حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد حق وتویی است که به ۵ عضو دائمی شورای امنیت یعنی آمریکا، فرانسه، انگلستان، روسیه (پیش از ۱۹۹۱ شوروی) و چین داده شده تا از تصویب هر پیش‌نویس در این شورا جلوگیری... (مشاهده کامل پاسخ)


برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافقی بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران است که در تاریخ 14 ژوئیه 2015 میان ایران و کشورهای گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) در شهر وین صورت گرفت.

مذاکرات طولانی مدت میان ایران و 6 قدرت جهانی برای دستیابی طرفین به "برجام"، همزمان با "توافق موقت ژنو" در نوامبر 2013 آغاز شد.

پس از توافق ژنو، دو طرف مذاکرات را به مدت 20 ماه ادامه دادند تا سرانجام در آوریل 2015 به "تفاهم لوزان" به عنوان چارچوبی برای توافق وین دست یافتند.

بر اساس متن...

(مشاهده کامل پاسخ)

او دوران مدرسه رو در کشور سوئیس و با اسم جعلی گذرونده و در اون دوران در کلاس ها به طور منظم شرکت میکرده   بهترین نمرات ‌اش رو در درس‌ های موسیقی و فنی ‌و حرفه ای به ‌دست آورده اما مدرسه رو به طور ناگهانی در سال 2000 ترک کرده. او بسیار آروم بوده و هوای دوستانش رو داشته و بسیار خنده رو بوده در بسکتبال بسیار رقابت جو بوده و بسیار بازی ساز بوده است.

طرفدار بزرگ NBA یا همان لیگ حرفه ای بسکتبال ایالات متحده است، به شکل ویژه او طرفدار تیم شیکاگو بولز است و هنگامی که او جوان بود، بازی بسکتبال رو به...

(مشاهده کامل پاسخ)

سازمان‌های مردم‌نهاد یا سازمان عمومی غیردولتی یا سَمَن یا اِن‌جی‌اُ یا انجیو (به انگلیسی: Non governmental Organization و به‌اختصار: NGO) در کلی‌ترین معنای خود، به سازمانی اشاره می‌کنه که مستقیماً بخشی از ساختار دولت محسوب نمیشه اما نقش بسیار مهمی به‌عنوان واسطه بین فردْ فردِ مردم و قوای حاکم و حتی خود جامعه ایفا میکنه.

بسیاری از سازمان‌های مردم‌نهاد، غیرانتفاعی و مستقل از دولت هستن و بودجهٔ این سازمان‌ها از راه کمک‌های مردمی و در مواردی نیز با کمکِ سازمان‌های دولتی، دولت یا ترکیبی از این...

(مشاهده کامل پاسخ)

بسته به نوع کالای شما و همچنین این موضوع که شما خودتون کارت بازرگانی دارین و ترخیص کالا رو میتونین بر عهده بگیرین یا خیر مراحل میتونه متفاوت باشه.

اگه کارت بازگانی ندارین. ابتدا تماس با تامین کننده و خرید جنس هستش که جزو بدیهیات هستش.

 بسته به میزان خرید شما و اینکه آیا کالای شما حجیم هست یا خیر و آیا شما نیاز دارین که کالا سریع به دستتون برسه یا خیر هر کدوم از راه‌های حمل و نقل زمینی، هوایی یا دریایی میتونه براتون مناسب باشه. البته اگه بتونید تقاضای خودتون رو از دو ماه قبل حدس بزنین و از...

(مشاهده کامل پاسخ)

در ایران اولین دولت مادها بودند و اولین پادشاه دیااکو نام داشت. قوم ماد از چندین خانواده بزرگ تشکیل شده بود که موقع اختلاف بر سر مراتع، مسائل امنیتی و اختلاف بین خانواده‌ها و تهدید دشمنان، به بزرگان و ریش سفیدان رجوع میکردند. چون دیااکو قضاوت عادلانه‌ای داشت تمام خانواده‌ها او را بعنوان حاکم خود انتخاب کردند و دیااکو بعنوان اولین پادشاه ایران تاجگذاری کرد.

البته این مربوط به دولت‌هایی بعد از ورود آریایی‌ها به ایران بود والا از اقوام قبل از آریایی‌ها مثل: لولوبی‌ها، کاسی‌ها و کادوسی‌ها و...

(مشاهده کامل پاسخ)

راهپیمایی 22 بهمن امسال به صورت خودرویی و موتوری در فضای حقیقی و همینطور به صورت حضور در فضای مجازی برگزار... (مشاهده کامل پاسخ)


کاپیتالیسم /کاپیدِلیزم/ (Capitalism) یا نظامِ سرمایه‌داری، یک سیستمِ اقتصادی و سیاسی است که تجارت و صنعت، به‌جایِ دولت (State)، توسّطِ مالکانِ خصوصی (Private Owners) برای سود و مزیّت کنترل... (مشاهده کامل پاسخ)