سیاست

سیاست در ادوار گوناگون زندگی بشر با برداشت های متفاوت مواجه و تعاریف مختلف از آن ارائه گردیده است. در یونان باستان سیاست یعنی رسیدن انسان به سعادت، در قرون وسطی به معنی رستگاری انسان و در عصر جدید به مفهوم آزادی ورسیدن انسان به قدرت بکار رفته است.1 چون توان موشکی، یکی از مهم‌ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی برای مقابله با تهدیدات به شمار می‌رود. هر اندازه توان موشکی بالاتر برود به موازات آن میزان بازدارندگی هم افزایش یافته و در مقابل، میزان آسیب‌پذیری در شرایط تهدید کاهش... (مشاهده کامل پاسخ)

از طریق انتخابات و رای گیری اعضاي خبرگان براي يک دوره هشت ساله (ماده 4) و با اكثريت نسبي رأي شركت كنندگان انتخاب مي‎شوند. تعيين رهبر بر عهده خبرگان منتخب مردم... (مشاهده کامل پاسخ)


ان‌شاءالله رئیس جمهور منتخب ملت (آقای رئیسی) ۴۵ روز دیگر مسئولیت ریاست‌ جمهوری را عملاً به‌عهده خواهد گرفت. بر این اساس رئیس جمهور جدید دولت سیزدهم ۱۲ مرداد ماه آغاز به کار خواهد... (مشاهده کامل پاسخ)

طبق اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور نتیجه انتخابات قبل ظهر شنبه 29 خرداد ماه اعلام... (مشاهده کامل پاسخ)


 نظرسنجی‌های گروه مجازی به هیچ عنوان قابل اتکا نیستند؛ چرا که این نظرسنجی‌ها در گروه‌های مجازی انجام می‌شود و این گروه‌ها با یک دیگر روابط دوستانه و وجه اشتراک دارند و احتمال زیادی دارد که در یک موضوع جواب یکسانی با یک دیگر داشته باشند؛ بنابراین نظرسنجی‌های مجازی صحیح نیستند و نباید به آن‌ها اعتماد... (مشاهده کامل پاسخ)


بر اساس شنیده ها ، آقایان سیدابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، عبدالناصر همتی، سعید جلیلی، محسن رضایی، محسن مهرعلیزاده و امیرحسین قاضی زاده (جمعا 7 نفر)تایید صلاحیت شده‌اند.و باقی نامزدها از جمله علی لاریجانی، عزت الله ضرغامی، اسحاق جهانگیری ، مسعود پزشکیان، سعید محمد، رستم قاسمی، محمود احمدی نژاد و... احراز یا تایید صلاحیت... (مشاهده کامل پاسخ)


رای اولی های 1400 کسانی هستن که 18 سال آنها تمام شده و تاریخ تولد آنها 28 خرداد 1382 و قبل از آن باشه.


(مشاهده کامل پاسخ)

رد صلاحیت، به این معنا که مسئولان مربوط علم قطعی و یقینی بر فقدان شرایط موضوع ماده ۲۸ در فرد داوطلب کسب نموده باشند که در این صورت فرد حق شرکت در انتخابات به عنوان نامزد انتخاباتی را نخواهد داشت.

تأیید صلاحیت، این معنا که نتیجه تحقیقات انجام شده اثبات می‌کند که شرایط مندرج در ماده ۲۸ در فرد داوطلب متعین است و بنابراین فرد به واسطه تحقق شرایط، حق شرکت در رقابت‌های انتخاباتی را کسب می‌کند.

عدم احراز وجود صلاحیت، به این معنا که ناظران علی رغم انجام تحقیقات گسترده سلباً و اثباتاً نتوانسته‌اند در...

(مشاهده کامل پاسخ)