ماه رمضان

ماه مبارک رمضان یا ماه مهمانی خدا، یکی از پر فضیلت ترین ماه های قمری در بین مسلمانان می باشد و تنها ماه قمری است که نامش در قرآن آمده است.1


منظور از قوت غالب در زکاة فطره (فطریه) قوت غالب اکثر مردم می باشد نه قوت غالب کسی که قصد دارد فطریه بپردازد و شما می توانید انتخاب کنید تا یک من گندم، جو،‌ برنج ، خرما و مانند اینها را به عنوان فطریه بدهید و یا قیمت آن را در اختیار کسی قرار بدهید و وی را وکیل کنید تا از طرف شما برای مصارف فطریه هزینه... (مشاهده کامل پاسخ)


خیر، پدر و مادر واجب النفقه هستند یعنی در صورت نیازمندی، بر فرزندان واجب است نیاز آن ها را برآورده کنند؛ لذا نمی توان وجوهات واجب مثل خمس و زکات و ... را به آنها... (مشاهده کامل پاسخ)

دلار

فکر کنم باید متناسب با قیمت گندم یا برنج در منطقه ای که زندگی می کنید باشه و قطعا باید با دلار محاسبه... (مشاهده کامل پاسخ)


فطریه مهمانی كه پیش از مغرب شب عید فطر با رضایت صاحبخانه وارد شده در صورتی كه بگویند، امشب نان او را داده، بر او واجب است هر چند نان خور او حساب... (مشاهده کامل پاسخ)


مراجعی که تا الان اعلام کرده اند:

 آیت الله علوی گرگانی :

بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب (برای هر نفر سه کیلوگرم) گندم مبلغ ۱۰ هزار تومان و برنج مبلغ تقریبی ۵۰ هزار تومان است. مؤمنان در انتخاب هر یک از آن‌ها مخیر هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی :

بر اساس نظر آیت الله مکارم شیرازی، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۱۰ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج، مبلغ ۳۰ هزار تومان اعلام شده است. مؤمنان در انتخاب هر یک از...

(مشاهده کامل پاسخ)

بعد از افطار طالبی، هندوانه و ملون و موقع سحر شربت خاکشیر میل کنید البته سعی کنید از آلو هم تو غذاهاتون زیاد استفاده کنید و سوپ بیشتر بخورید و مصرف برنج و به حداقل برسونید تا انشالله مشکلتون حل... (مشاهده کامل پاسخ)


یکی از انواع روزه‌های حرام «روزه وصال» است که به دو صورت قابل تفسیر است:

1. در وقت نیّت روزه، قصد تأخیر افطار تا سحر روز بعد را داشته باشد؛ یعنی شام و سحر را یکی کند. امام صادق(ع) فرمودند: «الْوِصَالُ‏ فِی‏ الصِّیَامِ‏ أَنْ‏ یَجْعَلَ‏ عَشَاءَهُ سَحُورَه‏»؛ وصال در روزه یعنی غذایش را تنها در سحر بخورد.

2. در وقت نیّت، قصد روزه گرفتن دو روز پشت سر هم راداشته باشد، بدون آن‌که در شب روزه خود را افطار کند. پیامبر(ص) فرمود: «لَا وِصَالَ فِی صِیَامٍ یَعْنِی لَا یَصُومُ‏ الرَّجُلُ‏ یَوْمَیْنِ‏...

(مشاهده کامل پاسخ)

فکر نمی کنم احتمالا فقط تو شهرهای سفید و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار میشه 

(مشاهده کامل پاسخ)

احیاء و بیداری شب قدر به خاطر فضیلت این شب است، و این كه بزرگان دین كه به منبع وحى اتصال دارند ما را به شب زنده دارى در این شب دعوت کرده اند علت احیاء در این شب است. از آنجا که این شب ها زمان نزول برکات آسمانی است، و این بركات بر كسى كه آن را محترم بدارد بیشتر است. ارزش آن - بنابر قرآن - از هزار ماه بیشتر است، و بركت تهجد در آن به مانند آن است كه بنده هزار ماه تهجد كرده باشد. از این رو توصیه شده است تا این شب را بیدار باشیم تا بلکه به لطف خداوند از برکات آن بهره مند... (مشاهده کامل پاسخ)