استارتاپ

استارتاپ ها پروژه هایی هستند که در جریان آن، یک ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یک گروه به تولید یک محصول می‌انجامد و زمینه برای فروش آن محصول فراهم می‌شود.1

این عدد بین ۸ تا 3۰ درصد در نوسانه. عدد دقیق با تحلیلگر درونی اپلیکیشن و یا استفاده از سرویسهای تحلیلگر می‌تونه به دست بیاد.

بستگی به نوع اپلیکیشن داره، مثلا برای بازی‌ها میانگین 30% و بیزینسی 10% استاندارد... (مشاهده کامل پاسخ)

از اونجایی که هر استارتاپ از یه تیم تشکیل شده که در همون ابتدا اعضای تیم یا دوست یا اعضای خانواده هستن من توصیه می کنم از همون اول مرز بین دوستی و روابط با کار کاملا مجزا بشه چون بعدا وقتی به درامد زایی برسید به مشکل بر می خورید. 

تحقیقات میدانی و بررسی بازار مشتری از هسته های مهمه در یک استارتاپ هست اگر اینا کامل نباشن قطعا به هدفتون نمی رسید. 

میزان سرمایه و نحوه تهیه اون رو از همون اول مشخص و برنامه ریزی کنید و همه موارد رو در جدوالی در اکسل تنظیم کنید

حتما حتما با کسانی که راه شما رو رفتن و...

(مشاهده کامل پاسخ)

استارتاپ تعاریف زیادی داره به کسب و کاری گفته میشه که عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی داره مثل دی جی کالا، اسنپ، ترب، باسلام، علی بابا و ...

چندتا از تعاریف دیگش رو براتون میذارم: 

کسب و کاری که قصد دارد ارزش آفرین باشد.


 کسب و کاری که پایداری برای اعضای آن دغدغه است و فرصت جو است اما فرصت طلب نیست.


 کسب و کاری که الزاماً مقیاس پذیر نیست. اگر چه طبیعتاً مقیاس پذیری برای آن مزیت و مطلوب است. پس اگر مادر یک خانواده کسب و کاری نوپایی ایجاد کند که فقط هزینه ماهیانه آنها را...

(مشاهده کامل پاسخ)

بله استارت آپ که اصلا به نتیجه نرسید اما کلی تجربه کسب کردم.


- هزینه اضافی در ابتدای راه‌اندازی میتونه شما رو سریع زمین بزنه.


- شریک خوب طلا است و نباید از دستش داد.


- توافقات تیمی رو همون ماه‌های اول با هم انجام بدید و هر از گاهی با هم جلسات آسیب‌شناسی بذارین.


- ایده‌هاتون رو هر از چند گاهی چکش‌کاری کنین. گاهی لازم میشه کلا مسیر رو تغییر داد.


- همیشه تو هر تصمیمی پلن B داشته باشین و آماده‌ی مدیریت بحران... (مشاهده کامل پاسخ)

ایده‌ی  «مکانی برای خرد کردن» 
این کسب‌وکار در توکیو راه‌‌اندازی شده و به مشتری‌ها اجازه میده وارد این مکان بشن، بشقاب یا فنجانی رو که میخوان خریداری کنن و اونو روی یک دیوار بتنی خرد کنن. اونا می‌تونن فحش بدن، پاهاشونو به زمین بکوبن یا هر کار دیگه ایی که فکر میکنن در کاهش استرس و خشم شان مؤثره، انجام بدن. فکر می‌کنم چنین کسب‌وکاری در شهری مانند تهران بسیار موفق خواهد... (مشاهده کامل پاسخ)

 هر شرکتی باید چهار مرحله رو طی کنه تا پس از ارزیابی صلاحیت، به عنوان شرکت دانش‌بنیان شناخته بشه. باید بعد از تکمیل تمامی بخشهای خواسته شده در سامانه دانش‌بنیان مدارک خواسته شده رو ارسال کنین.

کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان نیز جلسه‌ای رو با شرکت برگزار می‌کنه تا مراحل دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها طی شود. 

استارتاپ‌ها بر مبنای آیین‌نامه مصوب کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، ارزیابی شده و برای یک مدت محدود می‌تونن از تسهیلات و مزایای قانونی استفاده کنن  و برای تمدید زمان استفاده از مزایای...

(مشاهده کامل پاسخ)

1. اهداف برگزاری رویداد مشخص باشه و به اونها پس از برگزاری رسیده باشن 

2.مکان در نظر گرفته مناسب باشن

3.شرکت در اون رایگان باشه (کثر رویدادهایی که استارتاپ‌ها برگزار می‌کنن رایگان هستن، به این معنی که تمام هزینه‌ها بر عهده‌ی استارتاپ موردنظر است. مالوری بلیر(Mallory Blair) از بنیانگذاران small girls pr میگه: شما می‌خواین مردم اپلیکیشن شما رو دانلود کنن و یا محصولات شما رو بخرن، پس حضور مردم رو باید رایگان و آزاد باشه.

4.شرکت‌کنندگان باید بتونن به نحوی با هم آشنا بشن.

5. زمان بندی خوبی داشته...

(مشاهده کامل پاسخ)

چند دلیل ممکنه داشته باشه مثل اینکه فعالیت برون مرزی نیازمند امکانات و شرایطی در خارج از مرزهاست، مثلا داشتن دفتر و نیروی کار. در ضمن فعالیت خارج از کشور و خرید و فروش محصولات و ارائه خدمات، همراه میشه با رقابت با شرکت های فعال خارجی که در همون زمینه فعالیت دارن. به همین دلیل چون شرکت ها ممکنه در این رقابت از گردونه خارج بشن، کمتر به این موضوع فکر میکنن. در ضمن تحریم های اقتصادی و بانکی هم شرکت ها و استارت آپ ها رو برای کسب در آمد از مشتری خارجی با مشکلاتی میتونه همراه... (مشاهده کامل پاسخ)