زنان

مشکلات زنان، انتخاب همسر، ازدواج، دوران بارداری، زایمان، تربیت کودک و ...1

متأسفانه قرص های اورژانسی علاوه بر عوارض خیلی زیاد دارای هورمون هم هستن که اگر در نزدیکی زمان پریود مصرف بشن همین عامل احتمال تأخیر در پریود و یا قطع اون رو زیاد می کنن. سعی کنید یا اصلا مصرف نکنید یا در سال فقط یک بار مصرفشون... (مشاهده کامل پاسخ)


سلام علیکم

حتما دارو با نظر متخصص مصرف شود.

معمولا تغییرات را بعد سه ماه مصرف بررسی می کنند. طی سه ماه مصرف قرص ممکنه بی نطمی یا لکه بینی ایجاد شود که اگر شدید نباشد معمولا اقدامی انجام نمی شود.... (مشاهده کامل پاسخ)

اگر پریود منظمی دارید  و هر 28 روز پریود می شوید ؛ معمولا دو هفته قبل از پریود شدن زمانی است که تخمک آزاد می شود و امکان بارداری بیشتر است. اگر چه تشخیص این دوران راحت نیست ولی دکتر زنان می تواند به شما در تشخیص زمان تخمک گذاری کمک... (مشاهده کامل پاسخ)

دگرگونی هورمونی به ویژه کاهش میزان پروژسترون و استروژن در این بازه زمانی سبب می شه بانوان به خوراکی های شیرین از جمله شکلات و سایر تنقلات علاقه مند بشن زیرا بیشتر از مواقع عادی دچار احساس گرسنگی می... (مشاهده کامل پاسخ)


کمتر کربوهیدرات مصرف کنین.

هر روز ورزش کنین.

زیاد آب بنوشین.

وعده‌های غذایی‌تان را حذف نکنین.

مکررا چیزی بخورین.

هر وقت می‌تونین استراحت کنین.

از مصرف قند اضافی و کربوهیدرات‌های تصفیه شده پرهیز کنین.

غذا‌های فرآوری شده کمتر مصرف کنین.

تمرینات قدرتی را شروع کنین.

از اطرافیان خود درخواست کمک... (مشاهده کامل پاسخ)اغلب بر این باور هستن که زایمان سزارین نام خود را از امپراتور روم باستان "ژولیوس سزار" گرفته، زیرا او اولین کسی بود که به شیوه ی غیرطبیعی به دنیا اومد و وقتی مادرش از دنیا رفت، طبیبان مجبور شدن تا با شکافتن و برش شکم مادرش اونو به دنیا اورده و نجات... (مشاهده کامل پاسخ)

زمان درست یا غلطی برای این کار وجود ندارد، اما اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که زنان برای افزایش شانس یک بارداری سالم، حداقل چند ماه صبر کنند؛ به خصوص اگر دومین سقط را تجربه کرده‌اید، لازم است تا مشخص شدن دلیل سقط و رفع آن منتظر بمانید. اگر زمانی که یک خانم برای باردار شدن مجدد اقدام می‌کند، بدن او آمادۀ پذیرش بارداری نباشد، خطر سقط مجدد افزایش می‌یابد. مدتی زمان می‌برد تا رحم بهبود بیابد و پوشش داخلی رحم یا آندومتر دوباره قوی و سالم شود. از نظر پزشکی، اگر پس از دو یا سه دوره‌ عادت ماهانۀ طبیعی،...

(مشاهده کامل پاسخ)

باسلام

دوست گرامی از شیر گرفتن کودکان قطعا کاری سخت است و لذا نیازمند صبر و تحمل زیاد والدین خصوصا مادر است. در حالت ایده آل از شیر گرفتن کودک یک ماه تا چهل و پنج روز طول می‌کشد که در صورت مقاومت زیاد کودک این مساله ادامه دارتر خواهد بود. 

قبل از شروع از شیر گرفتن نکاتی را مورد توجه قرار دهید:

فاصله شیر خوردن کودکتان را زیاد کنید

نوشیدن آب و شیر و آب میوه با لیوان را حتما به او آموزش دهید

ظرف غذای زیبا در اختیارش قرار دهید و کار با قاشق را خوب به او بیاموزید 

اگر کودک عادت دارد قبل خواب شیر بخورد...

(مشاهده کامل پاسخ)

ابتلای مادر به ایدز

مادر دارای مشکلات عصبی- روانی جدی

ابتلای مادر به سل

 آبله مرغان

ویروس تب خال

شیمی درمانی مادر

استفاده از پرتو... (مشاهده کامل پاسخ)