ویروس کرونا

تقریباً از اواخر بهمن ماه بود که دنیا از وجود ویروس کووید19 مطلع شد. با وجود تلاش زیاد دانشمندان، محققان و پژوهشگران در سراسر دنیا، هنوز خیلی چیزها درباره این ویروس هست که نمی دانیم. مثل اینکه این ویروس دقیقاً از کجا آمده و چند نفر در
دنیا تا کنون به این ویروس مبتلا شده اند؟ چرا با وجود اینکه گفته بودند کودکان مبتلا نمی شوند متأسفانه این بیماری آنها را هم درگیر کرد؟ آیا واکسن می تواند جلوی انتشار این بیماری را بگیرد؟ و هزاران سوال دیگر که ذهنمان را درگیر کرده است.
با مطالعه این صفحه شاید بتوانید پاسخ تعدادی از سوالاتی که در ذهنتان مرور می کنید را پیدا کنید.1


به طور تقریباً قطعی می‌تونیم بگیم خیر.با وجودی که پشه‌ها خون ما را مکیده و قادرند عوامل بیماری‌زای زیادی را انتقال بدن سرنگ‌های در حال پرواز نیستن و قابلیت انتقال هر ویروسی را ندارن.با توجه به تمام مدارکی که تاکنون در دسترس داریم، ویروس کرونای جدید (SARS-CoV-۲) از طریق پشه‌ها انتقال پیدا... (مشاهده کامل پاسخ)

فقط بهداشت رو رعایت کنید 

کمتر تو تجمعات حاضر بشید 

حتما دست هاتون رو ضد عفونی کنید

حتما ماسک بزنید 

مطلقا دست هاتون رو به چشم و دهانتون... (مشاهده کامل پاسخ)


خیر برای زدن واکسن کرونا نباید ناشتا بود بلکه لازم است صبحانه ساده ای میل شود و شب قبل از واکسیناسیون نیز غذای سبک و سالم و مواد حاوی آهن و انواع ویتامین مصرف... (مشاهده کامل پاسخ)


توصیه می شود افراد شب قبل از واکسیناسیون خواب خوب و راحتی داشته باشند و بهداشت خواب را رعایت کنند. خواب کافی و آرام یکی از رازهای سلامت و طول عمر انسان همراه با زندگی با نشاط است و نقش مهمی در آماده سازی سیستم ایمنی بدن و تقویت آن ایفا می کند. البته که خواب خوب، آرام و پیوسته به دفع مواد زاید از بدن کمک می کند بنابراین از کار کردن با هرگونه دستگاه الکترونیکی همچون گوشی همراه و کامپیوتر و تماشای طولانی مدت تلویزیون از حداقل یک ساعت قبل از خواب تا حد امکان پرهیز شود چرا که این کار باعث می شود...

(مشاهده کامل پاسخ)

مصرف فست فودها، غذاهای چرب، سنگین و پرنمک و همچنین نوشیدنی های خیلی شیرین که موجب تضعیف سیستم ایمنی می شود، پیش و پس از واکسیناسیون توصیه نمی شود البته پرهیز از این گونه مواد خوراکی را کلا توصیه نمی شود. همچنین توصیه می شود؛ از مصرف روغن های نباتی جامد و نیمه جامد، روغن ها و چربی های حیوانی به دلیل تحریک و ایجاد التهاب پرهیز... (مشاهده کامل پاسخ)


خیر بهبود یافتگان کرونا به علت وجود آنتی‌بادی در بدن، در مقابل این ویروس نیز ایمن هستند و به کرونا دلتا مبتلا نخواهند شد. بهبودیافتگان کرونابه ندرت به این ویروس مبتلا شده و در صورت ابتلا نیز احتمالا موارد خفیف بیماری را تجربه می‌... (مشاهده کامل پاسخ)


چون نتایج تحقیقات نشان داده افرادی که فقط یک دوز از واکسن های کرونا را تزریق کرده اند در مقایسه با افرادی که دو دوز زده بودند در برابر دلتا آسیب پذیرترند. در تمامی کشورهای جهان نزدن دوز دوم می تواند به عنوان یک خطر بسیار بزرگ و کشنده تلقی... (مشاهده کامل پاسخ)


چون این کار برای ایجاد کارایی بهتر و طولانی مدت تر لازم است، چون اگرچه واکسن های کرونا در اولین دوز حافظه ایمونولوژیک را ایجاد می کنند، اما در دوز دوم این حافظ ایمنی شناسی تقویت و تثبیت می شود.اولین دوز واکسن های کرونا میزان کمتری ایمنی ایجاد می کنند و در دوز دوم این ایمنی افزایش می... (مشاهده کامل پاسخ)


بله کروناویروس جدید با استفاده از یک پروتئین مانند سنبله در سطح خود مانند یک کلید، به گیرنده تبدیل کننده آنژیوتانسین ۲ (ACE-۲) موجود در پوشش مجاری تنفسی متصل می‌شود و مسیر خود را به سلول‌های ریه باز... (مشاهده کامل پاسخ)واکسن‌هایی که در این کشور تزریق می‌شوند، واکسن روسیِ اسپوتنیک، واکسن بریتانیایی – سوئدی آسترازنکا و واکسن چینی کروناوک... (مشاهده کامل پاسخ)