ویروس کرونا

تقریباً از اواخر بهمن ماه بود که دنیا از وجود ویروس کووید19 مطلع شد. با وجود تلاش زیاد دانشمندان، محققان و پژوهشگران در سراسر دنیا، هنوز خیلی چیزها درباره این ویروس هست که نمی دانیم. مثل اینکه این ویروس دقیقاً از کجا آمده و چند نفر در
دنیا تا کنون به این ویروس مبتلا شده اند؟ چرا با وجود اینکه گفته بودند کودکان مبتلا نمی شوند متأسفانه این بیماری آنها را هم درگیر کرد؟ آیا واکسن می تواند جلوی انتشار این بیماری را بگیرد؟ و هزاران سوال دیگر که ذهنمان را درگیر کرده است.
با مطالعه این صفحه شاید بتوانید پاسخ تعدادی از سوالاتی که در ذهنتان مرور می کنید را پیدا کنید.1


 بله افرادی که واکسن کرونا دریافت کردن هنوز هم ممکنه این ویروس را به دیگران منتقل کنن و باید به محدودیت‌های قرنطینه ای ادامه... (مشاهده کامل پاسخ)


 از این دارو برای درمان عفونت های خفیف تا متوسط ​​ریه ها و سینوس ها  استفاده میشه.

و فعلا بهترین اثر درمانی در بیماران کرونا را داروی آزیترومایسین داشته... (مشاهده کامل پاسخ)


نه. اینطوری نیست. حتی با زدن بهترین واکسن های موجود که گفته میشه یکی از اینها واکسن اسپوتنیک روسیه هست، تاثیر حدود 92 درصدی داره و معناش اینه که حتی این واکسن هم نمیتونه برای همه افرادی که واکسن بهشون تزریق میشه، ایمنی تضمینی بیاره. هر چند که مدت ایمنی زایی واکسن ها هم قابل پیش بینی نیست و دقیقا مشخص نیست تاثیر مفید واکسن ها در بدن افراد تا چند ماه ماندگاره.

البته به امید خدا ممکنه در آینده و با پیشرفت دانش پزشکی در زمینه کرونا، واکسنی تولید بشه که هم تاثیرپذیری ماندگارتر و هم مفیدتری داشته...

(مشاهده کامل پاسخ)

به نظرم بهتره که بعد از تزریق واکسن کرونا، فرد اقدام به مسافرت نکنه. به هر حال هر واکسنی ممکنه عوارضی از میزان خفیف مثل تب کم تا میزان شدید مثل بیماری رو به همراه داشته باشه.

پس بهتره که برای کسب اطمینان از بی خطر بودن عوارض واکسن، مدتی از سفر رفتن خودداری بشه تا دسترسی به مراکز درمانی در مواقع ضروری، فراهم تر... (مشاهده کامل پاسخ)


چند توصیه در این زمینه وجود داره. مثل اینکه ماسک باید کاملاً مناسب صورت فرد باشه و بزرگ یا کوچک نباشه. ماسک باید چندلایه و دارای لایه های محافظتی باشه. دارای نوار فلزی در بالای ماسک باشه. ماسک باید و حتما به صورت کامل روی بینی، دهان و چانه رو بپوشونه. اگر ماسک مرطوب یا خیس شده، تعویض بشه. مدت زمان زیادی هم از یک ماسک استفاده... (مشاهده کامل پاسخ)

 چون اندازه ویروس ریزتر شده بنابراین قدرت نفوذ آن افزایش یافته است و استفاده از دو ماسک بهتر اثر... (مشاهده کامل پاسخ)

ترمیم بافت ریه در افرادی با علائم شدید بیماری کرونا، حداقل یک ماه و نیم تا سه ماه زمان می برد و در موارد شدیدتر، ممکن است بخشی از حجم ریه ای که تخریب شده، ترمیم... (مشاهده کامل پاسخ)


در کرونا هم مثل بقیه بیماری ها شدت ابتلا و مرگ و میر در مردان بیشتر از زنان هست در این زمینه عواملی نقش دار؛ بخشی از آن به ویژگی های بیولوژیک مردان برمی گرده که آنها را بیشتر در معرض خطر کرونا قرار می ده و بخشی به مسئولیت های شغلی و اجتماعی مردان که معمولا بیشتر کارهای خارج از خانه به عهده آنهاست. همچنین، بیشتر مشاغل پرخطر مثل کفن و دفن و جا به جایی اموات، کار در فرودگاه و بخش حمل و نقل عمومی به عهده... (مشاهده کامل پاسخ)