ویروس کرونا

تقریباً از اواخر بهمن ماه بود که دنیا از وجود ویروس کووید19 مطلع شد. با وجود تلاش زیاد دانشمندان، محققان و پژوهشگران در سراسر دنیا، هنوز خیلی چیزها درباره این ویروس هست که نمی دانیم. مثل اینکه این ویروس دقیقاً از کجا آمده و چند نفر در
دنیا تا کنون به این ویروس مبتلا شده اند؟ چرا با وجود اینکه گفته بودند کودکان مبتلا نمی شوند متأسفانه این بیماری آنها را هم درگیر کرد؟ آیا واکسن می تواند جلوی انتشار این بیماری را بگیرد؟ و هزاران سوال دیگر که ذهنمان را درگیر کرده است.
با مطالعه این صفحه شاید بتوانید پاسخ تعدادی از سوالاتی که در ذهنتان مرور می کنید را پیدا کنید.1


به نظر در نوشتن سوال اشتباهی پیش اومده و احتمالا منظور شما "سالمندان بالای 80 سالی که هنوز به آنها اطلاع داده نشده" هست.

اگر فردی پرونده الکترونیک سلامت داشته باشه که نیازی به مراجعه حضوری نیست و زمانی که نوبت واکسیناسیون این افراد برسه، از طریق پیامک به آنها اطلاع داده میشه.

گفته شده که برخی افراد هم چون تا حالا مراجعه‌ای به مراکز بهداشتی نداشتن و پرونده الکترونیک سلامت ندارن که اغلب هم ساکن کلانشهرها هستن، به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور اعلام شده که از ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ شماره...

(مشاهده کامل پاسخ)

طبق یک مطالعه برزیلی که در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) منتشر شده، پاسخ منفیه و دوز بالای ویتامین دی تاثیری بر روند بهبود بیماران کرونایی نداره. البته ممکنه که در آینده تحقیقات دیگری انجام بشه و نتایج جدید و متفاوتی رو اثبات... (مشاهده کامل پاسخ)


1. شیشه عینک را با آب و صابون بشویین.

2.چسباندن ماسک دو تیکه با استفاده از نوار چسب دو تیکه در اطراف بینی است که ماسک را سر جای خود نگه می داره.

3.ماسکی که برای صورت شما گشاد باشه، باعث می شه که هوا از لابلای آن بیرون بزنه و به شیشه عینک برسه و باعث بخار گرفتن آن بشه. از ماسک هایی استفاده کنین که کاملاً اندازه صورت شما باشه؛ مخصوصاً باید به کناره های بینی نیز توجه داشته باشین.

4.اگر عینک شما دارای 2 عدد پد بینی باشه، می تونین آن ها را بیرون بیارین تا فریم عینک به طور کامل روی صورت شما بنشینه....

(مشاهده کامل پاسخ)

متخصصین که میگن هنوز نمیدونن واکسن‌های فعلی روی کرونای هندی چقدر موثر هستن. این مسئله نیازمند انجام آزمایشات متعدده که خود این موضوع هم نیاز به گذر زمان برای تاثیرگذاری واکسن در بدن افراد داره.

امیدوارم که واکسن های موجود بتونه افساری بر این ویروس سرکش تر کرونا... (مشاهده کامل پاسخ)

پیشنهاد ساده ای که میتونم بدم این هست که شاید احتمال وجود جوش ها بر اثر تماس سطح داخلی ماسک با صورت باشه، پس در این صورت بهتره از ماسک هایی استفاده کنین که یک فضای آزاد برای تنفس فراهم میکنن و کاملا به پوست صورت نمیچسبن.

استفاده از ماسک پارچه ای و خانگی هم میتونه در کاهش حساسیت های پوستی موثر... (مشاهده کامل پاسخ)


تا مدت ها دانشمندان میگفتن کرونا از طریق سطوح هم منتقل میشه و مثلا گفته میشد ویروس کرونا میتونه تا چهار روز بر روی سطوح فولادی ضدزنگ و پلاستیکی باقی بمونه. روی اسکناس هم گفته میشد که حدودا در حد همین چهار روز ماندگاره. اما اخیرا دانشمندان اعلام کردن که کرونا عمدتا از طریق سطوح منتقل نمیشه و عامل اصلی انتقال کرونا، ویروس موجود در هواست.

البته از اونجایی که تحقیقات ممکنه دوباره نتیجه متفاوتی رو تایید کنن، پس بهتره که همچنان نسبت به ضدعفونی سطوح حسایت وجود داشته باشه و سهل انگاری... (مشاهده کامل پاسخ) تغییر سبک زندگی، ورزش منظم روزانه، خواب کافی، پیروی از رژیم غذایی مناسب، رعایت بهداشت فردی، ماندن در خانه وانجام بازی های خانوادگی، بی اعتنایی به افکار تحریک کننده و پیگیری کمتر اخبار مربوط به کرونا تا میزان بسیار زیادی از وسواس فکری در ایام کرونا جلوگیری می... (مشاهده کامل پاسخ)

جدیدا اعلام شده که انتقال از سطوح امکان خیلی کمی داره و بیشتر باید از حضور در مکان های سربسته و پر ازدحام خودداری بشه چون امکان انتقال از هوا خیلی قویتر از... (مشاهده کامل پاسخ)


کرونا معمولا با تب همراه میشه و بروز تب در این بیماران نیاز به پروتئین و مایعات را در بدن افزایش میده. بنابراین تهیه غذایی که بتونه این دو ماده مغذی رو در اختیار بدن بیمار قرار بده، لازم و ضروریه.

غلات، برخی از سبزی ها، گوشت ها و حبوبات منابع پروتئین هستن. خوردن غذاهای سنگین، علائم و عوارض کرونا رو شدت میده و ممکنه بیمار اشتهای لازم برای مصرف مواد غذایی را نداشته باشه. به همین خاطر انتخاب غذاهای سبک و با حجم کمتر که در دفعات بیشتری به بیمار داده میشه میتونه مشکل کم اشتهایی را جبران...

(مشاهده کامل پاسخ)