امنیت سایبری

امنیت سایبری شامل یک سری پروتکل است که یک شرکت یا یک فرد برای اطمینان از اطلاعات “ICA” خود پیروی می کند. ICA مخفف کلمات یکپارچگی، محرمانه بودن و در دسترس بودن می باشد. اگر از امنیت مناسبی برخوردار باشید، می توانید خیلی سریع در مواقع قطعی برق، خطاها یا خرابی ها، هارد را بازیابی کنید. زیرا این نوع حوادث باعث می شود كه كارایی شما در برابر حملات خارجی و هكرها آسیب پذیرتر شود.1

از طریق مرورگر به قسمت تنظیمات مودم که معمولا این آی پی هست: 192.168.1.1 وارد بشین و از قسمت تنظیمات Wireless فیلد Pre-Shared Key یا همون رمز رو تغییر بدین.

(مشاهده کامل پاسخ)

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس هشتم در جلسه علنی روز یکشنبه چهاردهم آبان ماه نود و یک با تصویب شور دوم لایحه جرایم رایانه‌ای، مصوب کردند هر کس به طور غیر مجاز اطلاعات و علائم موجود در کارت های حافظه یا فایل پردازش در سامانه ملی رایانه‌ای و مخابراتی را با ایجاد یا وارد کردن متقلبانه اطلاعات، مخدوش کند، جاعل محسوب شده و به یک تا پنج سال حبس یا ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.


همچنین بر اساس یکی دیگر از مواد لایحه جرایم رایانه‌ای هر کس به طور غیر مجاز محتوای در حال...

(مشاهده کامل پاسخ) توجه کنین عملیات های زیر باید روی سرور مجازی یا همان VPS انجام بشه نه سیستم شخصی و لپ تاپ

نصب بروی Windows Server

ابتدا از این لینک نسبت به نوع سیستم عامل برنامه nodejs رو دانلود کنین.

پس از نصب فایل زیر رو دانلود کنین

دانلود فایل JSMTProxy 

بعد از خارج کردن فایل بالا از حالت فشرده در فضای خالی از پوشه با نگه داشتن دکمه shift و کلیک راست پنجره Command Prompt رو باز کنین

ابتدا دستور زیر رو وارد کنین و اینتر بزنین تا فایل های مربوطه نصب بشن

npm install pm2 -g

سپس دستور زیر رو وارد کنین تا...

(مشاهده کامل پاسخ)

1- نشان DMCA یا حق کپی رایت هزاره دیجیتال را به وب‌سایت خود اضافه کنید

نشان DMCA می‌تواند یک دارایی بسیار ارزشمند برای صاحبان سایت باشد. اگر متوجه شوید که کسی از محتوای شما بدون اجازه‌تان استفاده کرده است، با داشتن این نشان به روی وب‌سایتتان می‌توانید به‌صورت رایگان نسبت به این دزدی ادبی عکس‌العمل نشان دهید.


شما می‌توانید از سرویس برداشت DMCA درخواست کنید تصاویر، متن، فیلم، صوت و حتی محصولی که همانندسازی شده را بازیابی کند. در بیشتر مواقع چنین هشداری برای اینکه سارقان محتوا سریعاً محتوای کپی...

(مشاهده کامل پاسخ)

در سربرگ Security در internet options می‌تونین Security for this zone رو که سه سطح داره رو در بالاترین سطح یا همون high تنظیم کنین. البته در این قسمت می‌تونین تنظیمات ریزتری رو نیز تعیین... (مشاهده کامل پاسخ)

خیر تنها راه شکایت از سرویس دهنده اینترنت در حال حاضر همان مراجعه به  http://complaint.cra.ir/Pages/View/Default.aspx  است. 

(مشاهده کامل پاسخ)


- یکی از راه‌های شناسایی این صفحات آدرس URL سایت است که باید دقت بشه همان آدرس اصلی درگاه اینترنتی باشه و حرفی کم یا اضافه نداشته باشه.

- آدرس سایت‌ها و درگاه‌های اصلی با آدرس اینترنتی https آغاز میشن و در صورتی که درگاهی فاقد "S" باشه نباید به اون اعتماد کرد.

- از راه‌های تشخیص صفحات جعلی، تازه کردن (رفرش شدن) صفحه است و در صورتی که شماره‌ها در صفحه کلید مجازی تغییر نکرد، اون صفحه جعلی ست.

- روش دیگر نیز اینه که یک بار اطلاعات کارت بانکی خود را عمداً اشتباه وارد کنین، اگه پیغام خطا داد،...

(مشاهده کامل پاسخ)

راه‌های تشخیص صفحه‌های جعلی درگاه‌های اینترنتی چند مورد هست:

- در آدرس یا URL سایت باید دقت بشه که همون آدرس اصلی درگاه اینترنتی باشه و حرفی کم یا اضافه نداشته باشه. 

- آدرس سایت‌ها و درگاه‌های اصلی بانکی با آدرس اینترنتی https شروع میشه و در صورتی که درگاهی فاقد "S" انتهایی باشه نباید بهش اعتماد کرد.

- یک آیکون قفل در نوار آدرس درگاه اصلی وجود داره.

- یکی دیگر از راه‌های تشخیص صفحات جعلی، تازه شدن (رفرش شدن) صفحه است و در صورتی که شماره‌ها در صفحه کلید مجازی تغییر نکنه، صفحه جعلیه.

- روش...

(مشاهده کامل پاسخ)

نقص امنیتی روترهای MikroTik

یک آسیب‌پذیری جدی در MikroTik RouterOS کشف شده است که امکان اجرای حمله‌ی DoS را روی Router آسیب‌پذیر، برای مهاجمین فراهم می‌آورد که منجر به Reboot شدن دستگاه... (مشاهده کامل پاسخ)