محیط زیست

محيط زيست به همه محيط‌هايي که در آن‌ها زندگي جريان دارد گفته مي‌شود. مجموعه‌اي از عوامل فيزيکي خارجي و موجودات زنده که با هم در کنش هستند محيط زيست را تشکيل مي‌دهند و بر رشد و نمو و رفتار موجودات تأثير مي‌گذارند. حفاظت محيط زيست در قرن بيست و يکم به عنوان يکي از هشت هدف توسعه هزاره و يکي از سه پايهٔ توسعهٔ پايدار شناخته مي‌ شود.1


لوله شدن برگ سانسوریا دلایل متفاوتی داره اما شایع ترین آن، استرس گیاه به خاطر تحمل سرمای بیش از حد محل نگهداری اش هست. از دیگر دلایل لوله ای شدن برگ های سانسوریا می تونیم به هجوم بیماری گیاهان آپارتمانی به سانسوریا، آبیاری بیش از حد گیاه و همچنین حمله آفات گیاهان خانگی اشاره... (مشاهده کامل پاسخ)


1-از قرار دادن گیاه در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنین زیرا سبب سوختگی نوک برگها و رنگ پریدگی آنها می‌شود. در صورت قرار دادن برگ بیدی در فضای باز، آن را در سایه یا نیم سایه قرار دهید. برگ بیدی در آپارتمان نیز باید پشت پنجره دارای نور غیر مستقیم متوسط قرار گیرد.

2-محیط گرم و خشک نیاز رطوبتی گیاه برگ بیدی را بالا می‌برد و در صورتی که رطوبت را افزایش ندهید، گیاه شما به سوختن و قهوه ای شدن نوک برگها دچار می‌شود. برای درمان این مشکل از غبار پاشی و یا جزیره استفاده کنید تا رطوبت افزایش...

(مشاهده کامل پاسخ)

چند کار رو شنیدم که برای این مواقع توصیه شده:

به طور کلی کار گذاشتن بخاری یا ایجاد آتش در قسمت‌های مختلف باغ و سوزاندن موادی مثل چوب و نفت یا گازوئیل باعث گرم شدن فضای باغ میشه. معمولا این روش در مناطق سردسیر ممکنه تاثیر زیادی نداشته باشه، اما در مناطق نیمه گرمسیری مانند باغات مرکبات، انجیر، زیتون، انار و.. میتونه موثر باشه.

کاشتن درختان باد شکن مانند درخت چنار، زبان گنجشک و افرا در جهت شمالی که باد‌های سرد میوزه هم موجب محافظت درختان میوه از سرما میشه.

در بعضی موارد هم میشه روی درختان و گیاهان...

(مشاهده کامل پاسخ)

در تکمیل نظر قبلی، میتونیم برای استفاده کمتر از پلاستیک، از کیسه های پلاستیکی تا حد امکان دوباره استفاده کنیم. همینطور استفاده کمتر از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی رو هم توصیه میکنم و به جای این ظروف، از ظروف یک بار مصرف قابل بازیافت در طبیعت استفاده... (مشاهده کامل پاسخ)


 پیچ امین الدوله از دسته گیاهان بالا رونده بوده و مناسب برای استفاده در آلاچیق ها هستند. این گیاه برای رشد خود به آبیاری زیاد و آفتاب تا نیم سایه نیاز داشته و باید دقت داشته باشید که سایه گل‌دهی را عقب خواهد... (مشاهده کامل پاسخ)


توافق‌نامه‌ی اقلیمی پاریس قراردادی در چارچوب پیمان‌نامه‌ی سازمان ملل در زمینه‌ی تغییرات اقلیمی (UNFCCC) است که قراره از سال ۲۰۲۰ به حل مسائل مرتبط با تعدیل،‌ تامین بودجه و سازگاری با بحران انتشار گازهای گلخانه‌ای بپردازه. متن اين توافق‌نامه پس از مذاكراتی كه ميان نمايندگان 195 كشور جهان در بيست‌و‌يكمين كنفرانس تغييرات اقليمی سازمان ملل متحد در پاريس انجام گرفت، تصويب شد و در بیست‌ویک دسامبر سال 2015 به تاييد عمومی رسيد. 


پیامد عدم اجرای آن گرمایش جهانی، تغییرات شدید اقلیمی ، افزایش غلظت دی...

(مشاهده کامل پاسخ)

حتی کاشت یک گیاه هم به اندازه خودش تأثیر مثبت در کاهش آلودگی هوا داره، همین تک تک گیاهان و درختان در کنار هم باعث بهبود آب و هوای شهرها میشن. در مورد تجاری بودن، اگر کسی بتونه گلخانه خودش رو هدفمند پیش ببره و از قبل با مراکز فروش گل هماهنگ کنه، میتونه همون گل ها و گیاهانی که بازارپسند هستن رو پرورش بده و از سود فروش اونها بهره مند... (مشاهده کامل پاسخ)


نگهداری از ایگوانا مسئولیت سنگینی روی دوش شما میزاره  و باید زندگی طولانی و شادی برای او رقم بزنین.

ایگوانا رو نمی‌توان در خانه رها کرد و باید برای اونا قفسی شبیه به آکواریوم که به اون تراریوم گفته میشه، تهیه کرد. 

ایگواناها حیواناتی بسیار عجیب هستن اونا به سختی اهلی میشن. 

بارزترین ویژگی ظاهری این مارمولک، افزایش سایز بیش از حدشه. ایگوانای کوچولوی بامزه‌ای که خریداری می‌کنین تا بلوغش می‌تونه به طولی حدود یک متر و ۸۰ سانتیمتر با وزنی حدود ۹ کیلو برسه؛ چیزی معادل استاندارد های تمساح!

یکی از...

(مشاهده کامل پاسخ)


سعی کنین که فضای کافی (باغ، مزرعه یا حیاط) برای این کار داشته باشین و حیوان رو داخل محیط زندگی و خانه نبریم 

با واکسیناسیون و مراجعات دوره‌ای به دامپزشک،  عوامل بیماری‌زا برای انسان رو از بین ببرین.

مواردی که بعد از آوردن حیوانات به منزل باید به آنها توجه داشته باشین تا کمتر دچار مشکل بشین:

1-غذای خوب

هر موجودی با توجه به نیازهای بدنش به مواد غذایی خاصی نیاز داره و حیوانات هم از این قاعده مستثنی نیستن.

2-محل ادرار و مدفوع

یکی از چالش‌های بزرگ در نگهداری حیوان خانگی اینه که به او آموزش بدین در...

(مشاهده کامل پاسخ)