درباره ما

پرسان چیست؟

پرسان فضایی را ایجاد کرده تا کاربران بتوانند سوالاتشان را مطرح کنند و به سوالات دیگران پاسخ دهند. ماموریت وب‌سایت پرسان به‌اشتراک‌گذاری و رشد دانش از طریق پرسش و پاسخ است. حجم گسترده‌ای از معلومات که برای بسیاری از افراد ارزشمند است، تنها در دسترس تعداد محدودی از آن‌ها قرار گرفته. پرسان قرار است افرادی با دانش و تجربه‌ی کافی را به افراد نیازمند به این معلومات متصل کند. این کار بدین منظور است که افرادی با دیدگاه‌های گوناگون و تجارب مختلف، گرد هم آیند تا با نظرات یکدیگر بیشتر آشنا شوند و به هر فرد این اختیار داده شود که از معلوماتش به باقی افراد جامعه سود برساند. بنابراین هر فرد در پرسان می‌تواند هم پرسش‌گر و هم پاسخ‌دهنده باشد.


همه‌چیز از یک سوال شروع می‌شود...

در پرسان همه‌چیز از طرح یک پرسش شروع می‌شود. پرسش‌هایی که تاثیرگذارند، پرسش‌هایی که وقایع اخیر جهان را توضیح می‌دهند، پرسش‌هایی که شما را در لحظات مهم زندگی هدایت می‌کنند و پرسش‌هایی که این موقعیت را فراهم می‌کنند تا پی ببرید چرا افرادْ متفاوت از هم می‌اندیشند.

طرح سوالات در پرسان محدودیتی ندارد، می‌توانید هر سوالی که ذهن‌تان را درگیر کرده بپرسید و پاسخ‌های شگفت‌انگیزی دریافت کنید.


تمام فارسی‌زبانان از هرکجای جهان می‌توانند در پرسان پرسش‌های خود را مطرح کنند و از بقیه‌ی افراد پاسخ‌های مناسب دریافت کنند و از همدیگر بیاموزند. پرسان محلی است برای بیان عقاید و بحث کردن در مورد سوالات و قرار است برای هر پرسشی یک پاسخی وجود داشته باشد. سوالات شما برای افرادی که ممکن است بتوانند به آن‌ها پاسخ دهند نمایش داده می‌شود. علاوه‌براین، می‌توانید مستقیماً از متخصص موردنظرتان درخواست کنید به سوال شما پاسخ دهد. 


...و به درک بهتر افراد و افزایش دانسته‌ها می‌انجامد

پرسان به شما کمک می‌کند پی ببرید که جهان چطور کار می‌کند، چرا آدم‌ها اینگونه رفتار می‌کنند، و ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم که جهان را به جایی بهتر تبدیل کنیم. پرسان به پرسش‌هایی پاسخ می‌دهد که نمی‌دانستید حتی می‌توانید آن‌ها را مطرح کنید.

پاسخ‌هایی که در پرسان داده می‌شوند از جانب افرادی است که به مسائل آگاه هستند و اطلاعات دست اول دارند. در پرسان می‌توانید پاسخی برای اینکه چرا کره زمین روز به روز گرم‌تر می‌شود، چرا درمان ویروس کرونا هنوز کشف نشده است، چگونه می‌توان یک استارتاپ راه‌اندازی کرد، بهترین هتل شهر رشت کدام است، در روزهای قرنطینه چگونه با خانواده مدارا کنیم، و... پیدا کنید.

در پرسان می‌توانید از افراد الهام‌بخش و متخصصان مستقیماً سوال کنید و پاسخ‌های آن‌ها را به سوالات‌تان بخوانید. از طرف دیگر با استفاده از هوش مصنوعی پرسان، فید شما شخصی‌سازی شده و پرسش‌هایی مرتبط با فعالیت شما برایتان نمایش داده می‌شود تا در صورت آگاهی لازم، به آن‌ها پاسخ دهید.

 درنتیجه در پرسان می‌توانید دیدگاه‌های مهمی که هیچگاه جایی مطرح نشده بودند و از افرادی که حتی از وجودشان بی‌خبر بوده‌اید، بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید.