با سلام من به فرد درونگرا هستم و فقط با کسایی که خیلی صمیمیم خیلی راحت صحبت میکنم.و توی جمع وقتی بخوام صحبت کنم اگه همه ساکت شن و بخوام من صحبت کنم دستپاچه میشم،میخوام این خجالتی بودنم و اعتماد به نفس پایینمرو درمان کنم.

پرسان چیه؟

در پرسان به سرعت می توانید به پاسخ سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به پاسخشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید

باسلام

دوست گرامی چند تمرین ارایه میدهم سعی کنید آنها را تمرین کنید: 

صحبت کردن در جمع را تمرین کنید

چشمان‌تان را ببندید و موقعیتی را تصور کنید که در آن خجالت می‌کشید. سپس خود را با اعتماد به نفس تصور کنید. هر روز و در شرایط مختلف این تصویرسازی را از موفقیت داشته باشید. 


تمام حواس خود را به کار ببندید تا این تصویرسازی برای‌تان واقعی‌تر به نظر بیاید. به زمانی که شاد و راحتید فکر کنید. چگونه حرف می‌زنید؟ چگونه رفتار می‌کنید؟


تمرین کنید که حالت بدنی مناسبی داشته باشید

وقتی که در مواجهه با دیگران سرتان را بالا بگیرید، آنان احساس می‌کنند که فرد با اعتماد به نفسی هستید و از صحبت با آنان لذت می‌برید. معمولا احساس ما در حرکات‌مان پدیدار می‌شود و بدن‌مان چیزی را نشان می‌دهد که احساس می‌کنیم.


بر اساس تحقیقات داشتن حالت بدنی مناسب (سر را بالا گرفتن، شانه‌ها را عقب دادن و باز بودن دست‌ها) ما را با اعتماد به نفس و توانا نشان می‌دهد و از استرس‌مان کم می‌کند. در واقع با همین ترفند ساده می‌توان مغز را فریب داد.

واضح و شمرده صحبت کنید

با این روش می‌توانید من‌من کردن یا آهسته حرف زدن ناشی از کمرویی را از بین ببرید. پس از مدتی به شنیدن صدای‌ خود عادت می‌کنید و به آن علاقه‌مند می‌شوید.


برای تأثیر بهتر این روش، یک مکالمه‌ی نمایشی با خودتان داشته باشید و صدایتان را ضبط کنید. با این کار می‌توانید متوجه‌ی ضعف‌های خودتان شوید یا بفهمید صدایتان به اندازه‌ی کافی رساست.

به نقاط قوت‌تان فکر کنید

هر کسی موهبت‌ و استعداد خاصی دارد. به جای تمرکز بر روی نقاط ضعف‌تان به دانسته‌ها و دستاوردهایتان فکر کنید. یادتان باشد همه‌ی افراد ویژگی‌هایی دارند که آنها را دوست ندارند. 


وقتی بر روی این نکته تمرکز کنید، متوجه می‌شوید که حرف‌های زیادی برای گفتن دارید. با دانستن اینکه شما مهارت و دانشی دارید که بسیاری از آن محروم‌اند، تمایل بیشتری به صحبت کردن و اظهارنظر خواهید داشت.

ضمنا هم می توانید در دوره های فن بیان شرکت کنید و هم توصیه می کنم در زمینه اعتماد به نفس و غلبه بر کم رویی هم کتاب زیاد بخوانید و هم پادکست‌ها و صحبتهای موجود در اپارات را ببینید و بشنوید

موفق باشید

https://l.porsan.ir/aQVltRzCy
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 12 نمایش
  • 7 دنبال کننده
  • 6 روز پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال