سلام من آقا هستم 33 ساله مجرد و طبق آزمون‌هایی که انجام دادم درونگرا هستم . میخواستم بدونم که آیا یک مشکل به حساب میاد درونگرا بودن ؟ و آیا قابل درمان هست ؟ تازه متوجه شدم علت اینکه هیچ دوستی ندارم و اینکه خیلی سخته واسم با کسی ارتباط برقرار کنم همینه. آیا راهی هست که بتونم اجتماعی تر باشم یا بتونم با اطرافیان ارتباط دوستانه برقرار کنم ؟ تقریبا نسبت به تمام مسایل بی تفاوت هستم و خیلی اذیت میشم که نمیتونم ارتباط برقرار کنم با کسی . خیلی هم گوشه گیر هستم و اعتماد به نفسم هم به شدت پایینه از حرف زدن توی جمع یه جورایی میترسم . ترس از قضاوت دیگران و مسخره شدن همیشه همراهمه و فکرم همش درگیر چیزاییه که ممکنه اصلا هیچوقت اتفاق نیوفته و همین باعث میشه هیچوقت انرژی و حوصله نداشته باشم لطفا راهنمایی کنید . ممنونم.

پرسان چیه؟

در پرسان به سرعت می توانید به پاسخ سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به پاسخشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید

باسلام

کاربر گرامی درون گرایی یا برون گرایی هیچکدام نه نقطه ضعف است و نه امتیاز   بلکه تیپ شخصیتی است و به طور طبیعی در افراد مختلف متفاوت است. 

امادر افرادی مثل شما تیپ شخصیتی درون گرایی آن قدر جنبه افراطی یافته که در برقراری ارتباط ضعیف تان کرده

در ادامه چند روش برای اصلاح آن ارایه می دهم اما خودتان هم سعی کنید در این زمینه هم کتاب زیاد بخوانید

هم پادکست‌های مناسب و مرتبط را گوش دهید و هم فیلم‌های آموزشی موجود در اپارات را ببینید:

سعی کنید تا جایی که امکان دارد در محیط های اجتماعی حضور داشته باشید.  هرگز سعی نکنید به دعوت دیگران جواب منفی دهید و تمام اینها را فقط به آخر هفته موکول کنید. از روابط و تعاملات اجتماعی در طول هفته هم لذت ببرید. سعی کنید بهترین و مفیدترین فعالیت ها و گرو ه ها را برای حضور خود انتخاب کنید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.


سعی کنید  روابط شبکه ای گرم و صمیمی برقرار کنید

 برقراری روابط شبکه ای منجر به ایجاد روابط موثر اجتماعی می شود و این کار برای افراد درونگرا بسیار مفید است. این کار حتی روشی مناسب برای شروع ارتباطی صمیمی با کسانی است که قبلا آنها را ندیده اید. قبل از حضور در هر جلسه و یا گروهی در مورد اعضای آن به خوبی تحقیق کنید.سعی کنید از طریق شبکه های اجتماعی اینترنی نقاط مشترک تان را بیابید و از قبل بوسیله ایمیل تمایل خود برای دیدار آنها را بیان کنید. مانند گروههای پیاده روی، کوهنوردی و ...


محدودیت هایی که برای خود ایجاد کرده اید را از میان بردارید


ممکن است گاهی در جمعی قرار گیرید که تمام اطرافیان شما افراد برونگرایی هستند، در چنین شرایطی طبق تمایلات درونی خود رفتار نکنید و به دیگران اجازه ندهید که فقط آنها صحبت کنند. سعی کنید در جلسات مشاوره یا سخنرانی هایی که در مورد نحوه غلبه بر این ویژگی منفی به شما آگاهی می دهند شرکت کنید و آمادگی و مهارت های مورد نیاز برای حضور موثر در گروه های اجتماعی را کسب کنید. مهارت های گفتاری خود را تقویت کنید تا از اعتماد به نفس کافی برای غلبه بر موانع درونی خود برخوردار شوید.

 روی توانایی ها و قابلیت های خود تمرکز کنید


وقتی در چنین دنیایی، ویژگی شخصیتی برونگرایی شما را از مزیت های زیادی برخوردار می سازد، سعی کنید برای کسب چنین سلاح موثری روی توانایی های خود تمرکز کنید. شما به عنوان یک فرد درونگرا، نسبت به دیگران قادر به دریافت اطلاعات بیشتری هستید، سعی کنید وقتی زمان فعالیت گروهی می رسد با بیان چیزهایی که دیگران درک نکرده اند، این قابلیت بالای خود را به معرض نمایش بگذارید. تا حد امکان از این توانایی به نفع خود استفاده کنید. سعی کنید نسبت به قابلیت های افراد درونگرا آگاهی پیدا کنید و نهایت سعی خود را برای تقویت و استفاده از آنها بکنید.

موفق باشید 

https://l.porsan.ir/bAyFdPVtUv
افزودن دیدگاه

با سلام. 

   درونگرا بودن یک ویژگی شخصیتی است و مشکلی محسوب نمی شود. فرد درونگرا از تنها بودن بیشتر از

 در جمع لذت می برد ولی به نظر می رسد شما دوست دارید اجتماعی تر باشید و فقط بخاطر ترس از قضاوت

 دیگران در جمع صحبت نمی کنید. بین این دو حالت فرق وجود دارد. فرد درون گرایی نیاز به تغییر  نمی

 بیند چون مشکلی احساس نمی کند. کمی به تفاوت این دو فکر کنید. شما جزو کدام دسته هستید؟

 اگر بی حوصله و بی انرژی هستید بهتر است  آزمایش خون دهید شاید از نظر میزان آهن خون، قند خون و

یا سایر ویتامین ها مثل ویتامین دی دچار کمبود هستید. 

اگر در جمع ترس از انتقاد دارید و فکر می کنید دیگران ممکن است شما را مسخره کنند نیاز دارید به افکار و

 خودگویی های منفی خود دقت کنید. افکار ما احساسات منفی ما را بوجود می آورند و همانطور که نوشته

 اید شما اسیر افکارتان هستید.  اگر می دانید ممکن است اتفاق نیفتد پس چرا به آن ها توجه می کنید؟

 کتاب های زیادی درباره رهایی از افکار ناکارآمد وجود دارد مثل کتاب از حال خوب به حال بد. اگر نتوانستید

 به تنهایی افکارتان را مدیریت کنید از یک روانشناس کمک بگیرید . موفق باشید

https://l.porsan.ir/xoeojILDU
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 18 نمایش
  • 5 دنبال کننده
  • 6 روز پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال