نظرتون در مورد فیلم میان‌ستاره‌ای یا همان اینتراستلار (Interstellar) چیست؟

پرسان چیه؟

در پرسان به سرعت می توانید به پاسخ سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به پاسخشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید

فیلمی است در ژانر علمی تخیلی(Science Fiction) و در آن صحبت از مواجهه انسان با پدیده هایی است که هیچ انسانی در زندگی روزمره با آن ها روبرو نمیشه. 

داستان فیلم در آینده رخ میده. در این دوران زمین با آفت های مخرب گیاهی مواجه شده و بحران اکسیژن به شدت زندگی رو  در زمین تهدید می کنه کوپر ( متیو مک کناهی ) که سابقاً یک خلبان تست پرواز بوده، هم اکنون به همراه پسر و دخترش در مزرعه شون زندگی می کنن. دختر کوپر به نام مورف ( مکنزی فوی ) دختری بسیار باهوش ست که وابستگی شدیدی به پدرش داره و کوپر هم نمی تونه لحظه ای خود رو جدای از او احساس کنه با اینحال کوپر بزودی با یک ایستگاه مخفی روبرو میشن که در اون فضاپیمایی قرار گرفته. مدیر این مجموعه دکتر برند ( مایکل کین ) می باشد که قصد دارد نجات سفینه ای رو به فضا ارسال کنه تا بتونه وارد گودالی که در نزدیکی سیاره زحل وجود داره شده و راهی برای نجات ساکنین زمین در اون جستجو کنه. برند از کوپر میخواد که به همراه یک تیم ، هدایت این فضاپیما رو برعهده بگیرن و کوپر نیز علی رغم مشکلات شخصی که داره ، تصمیم می گیره برای نجات بشر این فرصت رو از دست نده اما...   بقیه ماجرا....


« در میان ستارگان » را می توان دقیق ترین فیلم سینمایی ساخته شده در تاریخ سینما درباره مباحث فضایی عنوان کرد که جزئی ترین این مباحث رو به زیبایی در چارچوب یک داستان احساسی روایت کرده است. نولان مانند تمامی آثار گذشته اش اینبار نیز در فیلم « در میان ستارگان » تماشاگر سینما را با انواع و اقسام لحظه ها و دیالوگ های ناب سینمایی که احتمالا فقط خودش و برادرش قادر به نگارش اون هستن به وجد آورده و اجازه نمیده که لحظه ای از فیلم رو از دست بدن.


تحسین برانگیزترین نکته درباره اثر جدید نولان طرح مسائل مختلف نجوم و فیزیک است که در دنیای واقعی پیچیدگی های شرح آن بسیاری از افراد بی حوصله رو فراری میده اما در اینجا نولان در قامت یک استاد نجوم، پیچیده ترین مباحث فضایی اعم از مفهوم سیاهچاله ها و همچنین زمان در شرایط مختلف رو به راحتی و با زبانی ساده و هنرمندان به تصویر کشیده است که میتونه  یک هدیه استثنائی برای علاقه مندان به علم نجوم باشه.

https://l.porsan.ir/PTdO_l9lb
افزودن دیدگاه

 خیلی فیلم خوبیه.


https://l.porsan.ir/i78tUzBZ2
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 59 نمایش
  • 0 دنبال کننده
  • 1 سال پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال