پسرم زمان درس خوندن خیلی به من وابسته است و از من میخواد کنارش بشینم و تا آخر کلاس آنلاین همراهیش کنم چطور این وابستگی رو کم کنم؟

پرسان چیه؟

در پرسان به سرعت می توانید به پاسخ سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به پاسخشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید

باسلام

مادر گرامي البته سن فرزندتان را براي من عنوان نكرديد، اگر فرزندتان در دوره اول ابتدايي است، كه تا حدي اين وابستگي طبيعي است و حتي براي افزايش بهره وري فرزنتان از كلاس درس، حضور شما بسيار مهم و موثر است ولي در هر حال حدي از استقلال هم لازم است. من توصيه مي كنم براي ايجاد استقلال نسبي در فرزندتان از گامهاي كوچك شروع كنيد. براي مثال درسهايي كه دشوار نيستند را انتخاب كنيد و به فرزندتان بگوييد: اين درس ساده است، خودت خوب گوش كن من هم در حال انجام كارهايم حواسم به شما هست.

مدتي اينگونه با درسهاي ساده شروع كنيد تا فرزندتان به اين اعتماد به نفس برسد كه مي تواند به تنهايي كارهايش را انجام دهد.به مرور كه عادت كرد، براي درسهاي دشوار مانند رياضي هر از گاهي به بهانه رسيدگي به كارهاي خانه، فرزندتان را تنها بگذاريد تا خودش به كارهايش برسد. جريان ايجاد استقلال در كودكان بايد روندي اهسته و پيوسته داشته باشد تا هم بچه احساس رها شدگي نكند و هم بتواند كارهايش را در عين استقلال، با كيفيت خوب انجاد دهد.

فراموش نكنيد فرزندتان هر كاري را به تنهايي انجام داد او را تشويق كنيد تا احساس بسندگي كند.

كلا سعي كنيد در همه امورات فرزندتان، او را به سمت استقلال و خودبسندگي سوق دهيد و به او در حد توانش، مسووليت دهيد.

موفق و پيروز باشيد


https://l.porsan.ir/xTNbl5pe_
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 13 نمایش
  • 0 دنبال کننده
  • 5 روز پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال