پسر ده ساله ای دارم که خیلی برای باباش خبرچینی میکنه لطفا بگید چطوری باهاش برخورد کنم تا این عادت بد رو ترک کنه؟

پرسان چیه؟

در پرسان به سرعت می توانید به پاسخ سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به پاسخشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید

باسلام

مادرگرامي اين مساله، مشكل تربيتي است كه والدين با مشاركت هم بايد ان را رفع كنند. اينكه شما بخواهيد برخوردي با فرزندتان بكنيد شايد تاثيري داشته باشد اما مقطعي است، ضمن اينكه گاه مي تواند خودش عامل ايجاد كننده لجاجت شود.

احتمالا فرزندتان از طرف پدر تشويق مي شود كه دايما خبر چيني را ادامه مي دهد لذا شما بايد با همسرتان هماهنگ باشيد:

اول:چيزي را از همسرتان مخفي نكنيد تا فرزندتان از اين موقعيت سواستفاده كند و قصد دريافت امتياز داشته باشد

دوم: حتما با همسرتان صحبت كنيد و با هم به توافق برسيد كه هر گاه با اين سبك رفتاري فرزندتان مواجه شد، نادرست بودن رفتارش را به او متذكر شود و به او بگويد كه از اين به بعد هيچ علاقه اي به شنيدن سخن چيني او يا هر كس ديگر ندارد.

سوم: در زمانهايي كه بحث خاصي در ميان نيست و فرزندتان سخن چيني نكرده است، در مورد منفي بودن اين رفتار و ناپسند بودنش با او صحبت كنيد، نتايج اين كار را برايش شرح دهيد، اگر كسي از اطرافيان اين رفتار را دارد، تبعات منفي اين رفتار را به او نشان دهيد، برايش مثال بزنيد و حتما در اين رابطه كتاب و داستان برايش زياد بخوانيد.

داستانهاي صوتي(مانند داستانهاي ايران صدا)، كتابهاي تربيتي مربوط به كودك و نوجوان كه در اينترنت وجود دارد و .. مي تواند كمك زيادي به شما و فرزندتان بكند.

باز هم تاكيد دارم حتما با مشاركت همسرتان از شدت اين رفتار بكاهيد.

تربيت يك تلاش دو جانبه است كه از طرف هر دو والد بايد صورت بگيرد

موفق باشيد.


https://l.porsan.ir/jUvGcawjf
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 8 نمایش
  • 0 دنبال کننده
  • 5 روز پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال