چرا روز 29 فروردین را روز ارتش جمهوری اسلامی ایران نام گذاری کردند؟

پرسان چیه؟

در پرسان به سرعت می توانید به پاسخ سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به پاسخشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید


۲۹ فروردین 13۵۸ توسط امام خمینی (ره) به عنوان روز ارتش نامگذاری شده و در همان روز هم نیروهای مسلح در برابر امام راحل رژه رفتن. امام خمینی (ره) وقتی دیدند که صحبت هایی از لزوم انحلال ارتش در جامعه مطرح شده، در روز 28 فروردین 58 در پیامی اینطور اعلام کردند:

«روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش اعلام مى‏‌شود. ارتش محترم در این روز در شهرستان‌هاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداکارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى کشور اعلام نمایند. ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامى که حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است، جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدان خاتمه دهیم.»

https://l.porsan.ir/Gk50ytrbY
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 13 نمایش
  • 0 دنبال کننده
  • 1 هفته پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال