روزه داری

تعداد سوال در این برچسب :‌ 43 سوال


بهترین نوشیدنی ها برای افطار چای، شیر گرم و آب جوش هستند. مایعات سریعا قوای بدن رو برمیگردونن و دستگاه گوارش رو برای دریافت مواد غذایی اماده... (مشاهده کامل پاسخ)

به نام خدا 

با سلام و اروزی قبولی طاعات و عبادات شما  در رابطه بیماریها و توانایی روزه گرفتن باید به دو پزشک متخصص متعهد مراجعه کنید اگر هر دو نظرشان این بود که روزه برای کبد شما ضرر دارد در این صورت نباید روزه بگیرید موفق... (مشاهده کامل پاسخ)


روزه‌داری برای کبد چرب نه‌تنها ضرری ندارد، بلکه مفید هم هست. ماه رمضان برای افرادی که کبد چرب دارند فرصت خوبی است تا در کنار استفاده از جنبه‌های ‏معنوی روزه‌داری، وزن خود را کم... (مشاهده کامل پاسخ)


تا جایی که اطلاع دارم ماه رمضان برای افرادی که کبد چرب دارن، فرصت خوبیه تا در کنار استفاده از جنبه‌های ‏معنوی روزه‌داری، وزنشون رو کم کنن. روزه‌داری برای بعضی از مبتلایان به کبد چرب نه‌ تنها ضرری نداره، بلکه مفید هم هست. البته بیماران مبتلا به کبد چرب اگر روزه بگیرن و بعد غذای چرب مصرف کنن، وزنشون کاهش پیدا نمیکنه.

البته روزه‌داری رو نمیشه برای تمام مبتلاها به کبد چرب تجویز کرد. گروهی از این بیماران که مبتلا به ‏سیروز یا نارسایی کلیه پیشرفته شدن، نباید روزه بگیرن، چرا که کبد این افراد در...

(مشاهده کامل پاسخ)

میوه و سبزی و سالاد رو در وعده سحری مصرف کنین و تا حد امکان از غذاهای چرب و سرخ کردنی که باعث تشنگی میشن خودداری... (مشاهده کامل پاسخ)

با سلام و درود

هر کس متناسب با حال خودش و یا با مراجعه به پزشک متخصص و متعهد، اگر مشخص شد که روزه برایش ضرر دارد، روزه واجب نیست. حتی ترس عقلایی ضرر هم کفایت می کند تا روزه واجب نباشد.

در صورت ضرر داشتن روزه، اگر کسی روزه بگیرد، روزه او باطل و حرام است.

برای هر روزی که نتوانست روزه بگیرد، باید یک مد طعام (750 گرم گندم یا ...) به عنوان فدیه به فقیر بدهد و بعدا قضای آن را به جا آورد.

پیروز... (مشاهده کامل پاسخ)

اینطور که پیداست افراد مبتلا به کرونا در هر دو حالت خفیف و شدید بیماری باید از گرفتن روزه خودداری کنن. از طرف دیگه هم مبتلایان کرونا برای درمان بیماری باید مایعات زیاد مصرف کنن و به این علت هم نمیتونن تا بهبود سلامتی کامل روزه بگیرن.

البته نباید صرفا به این نظر اکتفا کنین و حتما باید با پزشک متعهد و متخصص در این زمینه صحبت... (مشاهده کامل پاسخ)


تاریخ دقیق شروع ماه رمضان سال 1400 در تقویم شمسی مصادف است با:

چهارشنبه، 25 فروردین 1400

1400/01/25

(مشاهده کامل پاسخ)