افسردگی

تعداد سوال در این برچسب :‌ 13 سوال


غلبه بر ترس‌ها

هدف‌گذاری صحیح

کنارآمدن با تعارضات ارزشی

به‌دست گرفتن استقلال عمل

تعیین اهداف چالش‌برانگیز

پذیرش رنج و غم و سپردن آن به زمان

بیرون آمدن از لاک... (مشاهده کامل پاسخ)

باسلام

کاربر گرامی اولا باید شدت افسردگی مشخص شده و در نخستین گام برای درمان خود افسردگی اقدام کرد. اصلاح افکار منفی در بیماری افسردگی بسیار مهم است و البته گاه نیاز است که مدتی هم دارودرمانی انجام شود لذا مراجعه حضوری جهت درمان افسردگی اکیدا توصیه میشود

در گام بعدی لازم است سبک زندگی اصلاح شود. برای اصلاح سبک زندگی هم اصلا نباید منتظر بمانید که حال و حوصله و انگیزه به سراغ تان بیاید بلکه باید اول دست به کار شوید، فعالیت کنید، برنامه ریزی داشته باشید و تلاش کنید تا در نهایت کم کم انرژی و...

(مشاهده کامل پاسخ)

به حالتی گفته میشه که مادر بعد از تولد فرزندش از اون دوری میکنه و بعضا از دادن شیر به بچه امتناع میکنه 

من از پزشکی شنیدم در اکثر موارد این حالت افیردگی زمانی پیش میاد که در طول دوران بارداری زن نیازهای حسی و عاطفیش توسط شوهرش نادیده گرفته شده و بهشون پاسخ داده نشده 

برای همین زن چون در دوران بارداریش از حالت طبیعی نیازمندترین دریافت حس حمایت عاطفی از طرف شوهرش داره وقتی جوابی از شوهرش نگیره روح و جسمش در هم میشکنه و چون عاملش رو بچه میدونه و بارداریش ناخوداگاه از اون دوری میکنه که این مورد هم...

(مشاهده کامل پاسخ)

به نظرم باید تلاش بشه که سبک زندگی، تحت تاثیر این دوران، آسیب جدی نبینه. به عنوان مثال تحرک بدنی و ورزش رو باید در برنامه های روزمره قرار بدیم.

بر کسی هم پوشیده نیست که دعا و نیایش به درگاه خداوند، حس نشاط و امیدواری رو در فرد زنده نگه میداره و برای کاهش ناراحتی ها بسیار مفیده.

برقراری ارتباط با دیگران از طریق تماس تلفنی و فضای مجازی هم میتونه به استحکام روابط افراد کمک کنه و در نتیجه، کاهش افسردگی ناشی از تنهایی کرونایی رو باعث بشه.

اخبار کرونایی رو هم به حد ضرورت و صرفا به جهت اطلاع از توصیه...

(مشاهده کامل پاسخ)

یکی از ویژگی های انسان حس همدلی و هم دردی است و بسیار طبیعی است که از شنیدن اخبار نگران کننده ناراحت شویم. ممکن است شما در کل فرد مضطربی باشید که با شرایط حال حاضر اضطرابتان تشدید شده باشد. استرس تا جایی کمک کننده است که شما را به رعایت اصول بهداشتی ترغیب کند و در جایی که دیگر کاری از دستتان بر نمی اید بتوانید روحیه اتان را حفظ کنید. برای اینکه بتوانید به زندگی ادامه دهید به خودگویی های منفی  که با خودتان دارید توجه بیشتری کنید و ببنید در کل روز به خودتان چه می گویید. زمانی که متوجه شدید...

(مشاهده کامل پاسخ)

نشانه هایی که نام بردید ممکن است از علائم بیماری افسردگی باشد که به دلایل مختلفی از جمله موقعیت فعلی جامعه ایجاد شده باشد. برای درمان این بیماری و بالا بردن روحیه می توانید از درمان های دارویی یا روان شناختی استفاده کنید. در نظر بگیرید که شما تنها نیستید و خیلی از افراد با این مشکل روبرو هستند. پس بدون خجالت کمک بگیرید تا بتوانید از زندگی لدت ببرید. موفق... (مشاهده کامل پاسخ)


با این توضیحات، پیشنهاد میکنم از پیگیری اخبار ناراحت کننده کرونا خودداری کنین و سعی کنین به جای این اخبار، اصول خودمراقبتی و بهداشتی این دوران رو رعایت کنین.

نکته ای که باید توجه داشته باشین این هست که اغلب افرادی که این اصول بهداشتی رو رعایت کردن، از آسیب های کرونا و احتمال ابتلا به این بیماری دور بودن.

واکسیناسیون کرونا هم که در کشور آغاز شده و تا چند وقت دیگه و به امید خدا، آمارهای ناراحت کننده این بیماری هم کاهش پیدا... (مشاهده کامل پاسخ)


دلیل ایجاد احساسات افسردگی را می‌توان در نتیجه ایجاد تغییرات شیمیایی و بیولوژیکی در مغز دانست. علائمی مانند افسردگی از نشانه‌های طبیعی برگشت بدن از حالت سرخوشی و هیجان به یک حالت سالم‌تر و طبیعی‌تر است.مصرف مواد مخدر باعث ایجاد احساس سرخوشی کاذب می‌شود و افسردگی پس از ترک امری کاملا طبیعی و گذرا است که به مرور زمان از بین می‌رود و اثرات مثبت ترک الکل و مواد مخدر بعد از آن پدیدار... (مشاهده کامل پاسخ)


  افسردگی در فصل پاییز و زمستان به دلیل تأثیر عرض جغرافیایی بر اختلالات خلقی به واسطه تغییرات دسترسی به نور خورشید ایجاد... (مشاهده کامل پاسخ)