مینا علیزاده

وکیل پایه یک دادگستری


1. باطل بودن عقد نکاح میان زن و مرد و عدم نزدیکی میان آن دو سبب می شود که مهریه ای به زن تعلق نگیرد ؛ به دلیل اینکه عقد نکاحی که مهریه را بر ذمه مرد قرار داده است ، باطل بوده ، لذا عقد و تعیین مهریه به درستی انجام نشده است .

2.اگر عقد نکاح به دلیلی فسخ شود و رابطه زناشویی رخ نداده باشد ، زن حق مهریه ندارد ؛ مگر در حالتی که فسخ نکاح به دلیل ناتوانی مرد از اعمال جنسی ( عنن ) باشد ، که در این صورت زن تنها مستحق نصف مهریه است .

3. اگر زن و مرد مهریه ای تعیین نکرده باشند و قبل از تعیین مهریه ، زن...

(مشاهده کامل پاسخ)

بیماری ام اس زنان را بیش از مردان تهدید می‌کند. این بیماری افرادی را که کمتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، دارای سطح پایین ویتامین دی فعال در خون هستند و خانم‌های جوان که از نوجوانی وزن بالایی دارند، هدف قرار می‌دهد. همچنین استعمال سیگار و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی نیز می‌تواند در ابتلا به بیماری تاثیرگذار... (مشاهده کامل پاسخ)


آکوتان ترکیبات رتینوئیدی بسیار قوی‌تری نسبت به کرم ضد جوش دارد. مصرف این دارو، ریزش سلول‌های مرده پوست را متعادل می‌کند و جلوی بسته‌شدن منافذ پوست را می‌گیرد. آکوتان ابعاد غدد چربی و میزان ترشح این غدد را به مقدار ۹۰درصد کاهش می‌دهد.

عوارض مصرف آکوتان برای درمان جوش:

1.  احتمال‌ وخیم شدن جوش قبل از بهبودی

2. ابتلا به افسردگی بعد از مصرف آکوتان

3. بروز مشکلاتی برای بارداری در خانم‌ها

4. خشک شدن پوست بدن

5. از بین نرفتن کامل... (مشاهده کامل پاسخ)


دلایل بــــــروز جوش در بزرگســـــــــــالان :

- تغییرات هورمونی

- استرس

- آلودگی هوا

- استفاده طولانی مدت از ماسک

- استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی نامناسب

- داشتن پشوست چرب

- شستن بیش از حد پوست

- خوردن بیش از حد فست فودها

- علاقه‌ به‌ خوراکی های... (مشاهده کامل پاسخ)


10 نکته طلایی برای شادی و آرامش بیشتر مــــادران خانـــــــه‌دار:

1-  غر زدن را متوقف کنید

2- نسبت به خانه‌داری احســــاس ضعــــف نکنید بلکه مغــــــــــرور باشید و به خودتان افتخــــــــار کنیـــــد

3-  به خودتـــــــــــان برسید

4- زمان بیشتـــری را با همسرتان بگذرانید

5- با خانه خود دوست باشید

6-آشپزخانه را گرم نگهدارید

7- با مادرانی از جنـــــس خودتان دوســــت شوید

8- یک زمان اختصاصی مشخــــــــــص برای خودتان داشتـــــــه باشیــــــد

9- روز‌های بد را جدی نگیرید

10- قدر زنــدگی خود را... (مشاهده کامل پاسخ)


بله لخته‌های خون نمونه‌ی مکانیسم طبیعی دفاعی بدن است. بافت ضخیم و ژله مانند لخته‌های خون قاعدگی به پیشگیری از خروج خون زیاد از بدن کمک... (مشاهده کامل پاسخ)

من خودم هم تیروئیدم کم کاره ولی تا حالا به این دلیل گلو درد نگرفتم به نظرم با توجه به همه گیری کرونا و اینکه گلو درد هم از علائم ابتلا به این بیماریه بهتره هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنند. اصولا گلودرد ربطی به کم کاری تیروئید نداره... (مشاهده کامل پاسخ)


کاش می گفتید نوع خاک هاتون رو.... درسته که خاک خوب در رشد گیاه موثره ولی عوامل دیگه ای مثل نور و هوا و آب و کود هم در رشد گیاه تاثیر داره و کمبود در هر کدومشون باعث کندی رشد یا توقف رشد گیاه... (مشاهده کامل پاسخ)


 آجيـــل و خشكبــار قابليت آلودگـــــی به سموم قارچی نظیر آفلاتوكسين را دارند بنابراین برای خریدی سالــــم باید نکات زیر را مدنظر داشته باشیم: 1. آجیل عید خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید 2. آجیل تازه نباید بوی نا،  بوی ماندگی،  بوی تنــــد و بـوی ترشيــــدگی بدهد 3. وجود حفره‌ یا كپک زدگـی از نشانه‌های كهنگی آجيل است 4. آجیل سالم نباید رنگ شده باشد 5. از خرید پستــه‌هايی كه پوست بسيار زرد و براق يا مغــز قرمز رنگ‌شده دارند و همچنین  لب خنـــدان ها هم خودداری کنید 6. آجیلــــــی را که...

(مشاهده کامل پاسخ)