سعید س

سر سوزن دانشی دارم و زان کمتر هنر ... غیر این اینجا نگویم من ز فضلم بیشتر!


به نظرم باید تلاش بشه که سبک زندگی، تحت تاثیر این دوران، آسیب جدی نبینه. به عنوان مثال تحرک بدنی و ورزش رو باید در برنامه های روزمره قرار بدیم.

بر کسی هم پوشیده نیست که دعا و نیایش به درگاه خداوند، حس نشاط و امیدواری رو در فرد زنده نگه میداره و برای کاهش ناراحتی ها بسیار مفیده.

برقراری ارتباط با دیگران از طریق تماس تلفنی و فضای مجازی هم میتونه به استحکام روابط افراد کمک کنه و در نتیجه، کاهش افسردگی ناشی از تنهایی کرونایی رو باعث بشه.

اخبار کرونایی رو هم به حد ضرورت و صرفا به جهت اطلاع از توصیه...

(مشاهده کامل پاسخ)

نه. لازم نیست مگر اینکه والف شکسته یا شل شده باشه و به این دلیل کارایی خودش رو از دست داده... (مشاهده کامل پاسخ)

تا جایی که اطلاع دارم، یکی از اصلی ترین اعمال شب قدر برای اهل سنت ختم قرآن هست. به این ترتیب که اهل سنت از ابتدای ماه رمضان هرشب دو یا سه جز قرآن را تلاوت میکنن تا بتونن در شب‌های قدر، قرآن را ختم کنن. یکی دیگه از اعمال اهل سنت برای شب‌های قدر، اعتکاف هست که در دهه سوم این ماه مبارک در مساجد محلات برگزار میشه. در بسیاری از اعمال هم شیعه و اهل سنت باهم مشترکن مثل خواندن نماز شب قدر و قرائت دعای جوشن... (مشاهده کامل پاسخ)


تا جایی که اطلاع دارم همه مراجع تقلید گفتن که بعد از خواندن یا شنیدن آیاتی که سجده واجب دارن، سجده واجب هست و باید انجام بشه. این در مورد سجده های واجب قرآن هست که 4 مورده و سجده های مستحب رو شامل... (مشاهده کامل پاسخ)

میشه اینطور گفت که کلیدی‌ترین و اساسی‌ترین درخواست‌های بندگان در این دعا گنجانده شده. دعای جوشن کبیر را جبرئیل به سوی پیامبر اکرم (ص) نازل کرده. جبرئیل، به پیامبر اکرم (ص) فرمود: "آیا می‌خواهی دعایی را به تو یاد دهم که اگر آن را به همراه داشته باشی، همچون زرهی تو را از آسیب‌ها حفظ می‌کند؟!، به طوری که با وجود آن دیگر نیازی به هیچ گونه زره نداری".

برای همین نام این دعا به "جوشن کبیر" یعنی "زره بزرگ" معروف شده و بر پیامبر گرامی اسلام (ص) نازل... (مشاهده کامل پاسخ)


اول که خداقوت بگیم به کادر درمان که در این دوران کرونایی زحمات بسیاری رو به جان خریدن و امیدوارم همگی سلامت باشن. :)

در مورد سوال میتونم این پاسخ رو بدم که هر کسی از راه های مختلفی میتونه بر خواب آلودگی و کسل بودن خودش مسلط بشه. بعضی افراد اگر در طی روز به اندازه کافی استراحت کنن، شب میتونن بیدار و سرحال باشن. بعضی افراد با کمک قهوه میتونن این کار رو انجام بدن و بعضی دیگه از افراد هم با انجام حرکات نرمشی در ابتدای شب، سرحال باقی میمونن. تغذیه کافی و مناسب هم در سرحال بودن و نشاط افراد مناسبه....

(مشاهده کامل پاسخ)

چون آغاز ماه رمضان و زمان رویت هلال ماه رمضان در کشورهای مختلف با هم تفاوت داره، پس شب های قدر هم در این کشورها متفاوت... (مشاهده کامل پاسخ)


با این توضیحات، پیشنهاد میکنم از پیگیری اخبار ناراحت کننده کرونا خودداری کنین و سعی کنین به جای این اخبار، اصول خودمراقبتی و بهداشتی این دوران رو رعایت کنین.

نکته ای که باید توجه داشته باشین این هست که اغلب افرادی که این اصول بهداشتی رو رعایت کردن، از آسیب های کرونا و احتمال ابتلا به این بیماری دور بودن.

واکسیناسیون کرونا هم که در کشور آغاز شده و تا چند وقت دیگه و به امید خدا، آمارهای ناراحت کننده این بیماری هم کاهش پیدا... (مشاهده کامل پاسخ)


طبق یک مطالعه برزیلی که در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) منتشر شده، پاسخ منفیه و دوز بالای ویتامین دی تاثیری بر روند بهبود بیماران کرونایی نداره. البته ممکنه که در آینده تحقیقات دیگری انجام بشه و نتایج جدید و متفاوتی رو اثبات... (مشاهده کامل پاسخ)